Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Sportovní kočárek do horského terénu (odpružený). TFK, Baby Jogger, Mountain Buggy, BOB..?

Zodpovězené
10. srp 2020

Zdravím Vás,

prosím, který terénní kočárek byste mi doporučila, aby byl:
sklopný až do úplného lehu,
aby se podnožník také dal vyklopit do ležata,
aby měl odpružené ideálně všechny tři kola,
nafukovací kola,
kvalitní ruční brzdu.

Mam 4měsíčního, takže potřebuji, aby tam spinkal, ačkoliv půjdeme přes kameny, kořeny, hrboly v lese. Čili, aby opravdu dobře pružil. Běhat ani bruslit s ním nebudu a do města mám jiný kočárek, takže tento klidně může být široký i těžký. Zatím jsem googlila TFK Joggster Adventure / Baby Jogger Summit X3 / Mountain Buggy Terrain V3 / Britax BOB Revolution.

Sporotvní kočárek jsem ještě nikdy neměla a bohužel nemám možnost si ani žádný z nich odzkoušet živě. Tak budu velmi vděčná za Vaše pro a proti.

Děkuji

Ahoj!

Kočárek s velkými nafukovačkami a odpružením bude jednoznačně super volbou, a tedy všechny Tebou uvedené budou podle mě absolutně ok. Mně osobně nejvíce imponuje (i možností měnit kola) Mounatin Buggy Terrain V3, ale k stříšce doporučím ještě dokoupit clonu. Super je tam i ta možnost protisměrného sedáku z vaničky. TFK Joggster Adventure je již dlouholetá klasika, kterou jistě nic nezkazíš - nebo kuk i novější TFK Mono v Air verzii (A i zde se teoreticky pro mini dá dát i vanička v sedací protisměrné verzi). Líbí se mi i zbylé dvě volby, takže poradím asi zejména - jdi na to srdcem, vyber, co se Ti líbí, chybu ani s jedním neuděláš.

Ze čtyřkolek, chceš i takovou možnost, viz. též Emmaljunga NXT90 F.

A určitě bych zdůraznila na konec jednu věc - nechtěj a nečekej zcela brutal měkké odpružení. Taková kola by se o kořeny zasekla. Takže tlumení nárazů ano, ale abys necítila, že jdeš po hrbolech, to se nedá, ale tam Ti pomohou ty velké vzduchové nafukovačky.


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka

Více o mně na Youtube: kočárkuju / zpívám (koukni i Spotify), nebo Instagramu.