Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Sportovní kočárek do terénu, ale ne robustní i na použití i mimo terén. Rozpočet kolem 10 tis. Jaký?

Zodpovězené
KočárkyKočárky Baby JoggerKočárky TakoSportovní kočárkyVýběr kočárkuNošeníNošení dětíMiminko
24. čer 2020

Dobrý den,

jaký byste mi poradila kočárek vhodný i do terénu?

Bydlíme na vesnici, cesta tu je kamenitá a za barákem máme pole a les. Chtěla bych ale, aby byl kočárek fajn i mimo terén a nezabral extrémně moc místa. Cenu bych si představovala tak 10 000. Syn je hlavně nosící miminko a tudíž nechci utratit za sporťák 20 000.

Doma mám Tako Laret a to je teda katastrofa. Koukala jsem na Valco Snap 4 Sport, ale po přečtení pár příspěvků jsem usoudila, že to asi nebude pro nás. Taky se mi líbil Petite&Mars Street Air+ a Joie Versatrax nebo Mytrax. Nicméně předpokládám, ze pro nás bude lepší tříkolka.

Máte nějaké doporučení, prosím?

Děkuji

Ahoj!

Máš pravdu. Na horší terén bude jednoznačně nejlepší mít tříkolový sportovní kočárek - strašně moc Ti celkovou manipulaci usnadní. Neodpružené Valco kočárky, ani Petite&Mars bych vysloveně do lesa, na pole nebrala - vyhrkáš si konstrukci, časem kočárek zničíš.

Joie Mytrax / Joie Versatrax by ušel spíše - ale také to není vysloveně kočárek do lesa, plus bez těsnících gumiček do předních kol Ti na nerovnostech bude dost hrkat.

Já osobně bych jako nejlepší výkon na terénu v poměru k lehčímu, kompaktnějšímu kočárku jednoznačně brala Baby Jogger City Mini GT2. Jeho cena se pohybuje (nového) okolo 13 tisíc. Ještě lepší, ale o něco větší, by byl BJ City Elite, který kvůli tomu, že vyšla i dvojka, je v jednotkové verzi aktuálně dostupnější - lze jej koupit už okolo 11,5 tis. Do terénu bude lepší, skladností o maličko horší. Poslouží dobře oba.

Pokud bys vysloveně chtěla něco, co možná nejlevnější, a musela by to být čtyřkolka, já bych se asi podívala na Lionelem Annet Tour či Lionelem Bell - je to levná, ale ok (jednodušší) možnost sportovního kočárku na nerovnosti, když nechceš utratit mnoho, ale potřebuješ větší kola. Jasné, že to ale nebude takový komfort, jako s Baby Jogger.


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka

Více o mně na Youtube: kočárkuju / zpívám, nebo Instagramu.