Sportovní kočárek do terénu, ale ne robustní i na použití i mimo terén. Rozpočet kolem 10 tis. Jaký?

Zodpovězené
24. čer 2020

Dobrý den,

jaký byste mi poradila kočárek vhodný i do terénu?

Bydlíme na vesnici, cesta tu je kamenitá a za barákem máme pole a les. Chtěla bych ale, aby byl kočárek fajn i mimo terén a nezabral extrémně moc místa. Cenu bych si představovala tak 10 000. Syn je hlavně nosící miminko a tudíž nechci utratit za sporťák 20 000.

Doma mám Tako Laret a to je teda katastrofa. Koukala jsem na Valco Snap 4 Sport, ale po přečtení pár příspěvků jsem usoudila, že to asi nebude pro nás. Taky se mi líbil Petite&Mars Street Air+ a Joie Versatrax nebo Mytrax. Nicméně předpokládám, ze pro nás bude lepší tříkolka.

Máte nějaké doporučení, prosím?

Děkuji

Ahoj!

Máš pravdu. Na horší terén bude jednoznačně nejlepší mít tříkolový sportovní kočárek - strašně moc Ti celkovou manipulaci usnadní. Neodpružené Valco kočárky, ani Petite&Mars bych vysloveně do lesa, na pole nebrala - vyhrkáš si konstrukci, časem kočárek zničíš.

Joie Mytrax / Joie Versatrax by ušel spíše - ale také to není vysloveně kočárek do lesa, plus bez těsnících gumiček do předních kol Ti na nerovnostech bude dost hrkat.

Joie Mytrax

Joie Versatrax

Já osobně bych jako nejlepší výkon na terénu v poměru k lehčímu, kompaktnějšímu kočárku jednoznačně brala Baby Jogger City Mini GT2. Jeho cena se pohybuje (nového) okolo 13 tisíc.

Baby Jogger City Mini GT2

Ještě lepší, ale o něco větší, by byl BJ City Elite, který kvůli tomu, že vyšla i BJ City Elite 2, je v jednotkové verzi aktuálně dostupnější - lze jej koupit už okolo 11,5 tis. Do terénu bude lepší, skladností o maličko horší. Poslouží dobře oba.

Baby Jogger City Elite

Baby Jogger City Elite 2

Pokud bys vysloveně chtěla něco, co možná nejlevnější, a musela by to být čtyřkolka, já bych se asi podívala na Lionelem Annet Tour či Lionelem Bell - je to levná, ale ok (jednodušší) možnost sportovního kočárku na nerovnosti, když nechceš utratit mnoho, ale potřebuješ větší kola. Jasné, že to ale nebude takový komfort, jako s Baby Jogger.

Lionelo Annet Tour

Lionelo Bell

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.