Sportovní kočárek Hauck Freerider pro dvojičky a do MHD. Je to dobrá volba? Nebo jaký, fakt malý?

Zodpovězené
25. lis 2019

Ahoj,

mám dotaz na kočárek Hauck Freerider. Žiju s dětmi teď na malém městě. Jezdí tady pouze mikrobusy a busy, do kterých se s dvojčecím kočárkem nevejdu.

Měla jsem EasyWalker a nyní mám Valco Snap Duo s nafukovačkama. Jenže, cestujeme všude busem a vlakem a já se prostě nikam nevejdu. Musím děti vyndat. Dát někomu v buse do rukou, kočárek složit, v buse rozložit a to je teda síla tohle praktikovat 🥺 Hodil by se mi kočárek s přídavným sedátkem a aby byl fakt malý.

Je tohle dobrá volba?? Dvojkám je 18 měsíců a nechci za něj dát majlant.

Děkuji.

Ahoj!

Hauck Freerider je zajímavou volbou, a tedy přemýšlíš správně, ale mně přijde dost levně zpracován (to je první mínus), no hlavně do autobusu velmi velmi dlouhý. V malých autobusech a celkově v MHD budeš mít plus mínus stejný problém, proto ho nemohu doporučit.

Hauck Freerider

Pokud řešíš co možná nejskladnější dvojkočárek a uvažuješ o tandemu s přídavným sedadlem, koukni pak raději na kočárky značky Phil&Teds, třeba i bazarové. Jsou na délku úspornější, a tedy jediné tandemy, které bych realisticky na takové použití doporučila (tedy, ještě možná dvojitý bazarový Stokke Crusi

Stokke Crusi

tím, že přídavný sedák je umístněn hodně pod hlavním sedadlem). Kromě nich bych také doporučila fantastický Mountain Buggy Duet,

Mountain Buggy Duet V3

který má na šířku jen 65 cm, což je šířka běžných robustnějších jednokočárků - ale tedy, levný model to není. A poslední z možností, která mě napadá, by byl Baby Monsters Kuki Twin

Baby Monsters Kuki Twin

malý, milý kočárek pro dva se šířkou pod 70 cm, a tedy i dost kompaktní. Jen tedy, sedátka jsou tam menší.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.