Sportovní kočárek Joie Mytrax po korbičce X-Landeru X-Move? Je vhodný neotočný kočár, a je nutný 180° leh?

Zodpovězené
18. kvě 2020

Dobrý den,

mám roční holčičku, která ještě nesedí a stále jezdí v hluboké korbě v X-Lander X-Move. Za chvíli ale budu potřebovat přejít na sporťák, protože se mi do korby už nevejde. Už teď ale mám celkem problém kočár vozit (má tuším skoro 15 kg) a koukala jsem, že snad ta sportovní část X- Landeru ani nejde dát do úplného lehu.

Dívala jsem se na model Joie Mytrax a Joie Mytrax Flex. Byla jsem si je obhlédnout na prodejně, ale stále si nejsem úplně jistá. Paní prodavačka mi říkala, že úplný leh ve smyslu čistě vodorovné plochy nemá žádný kočárek, že vždy je tam určitý úhel.

Je to pravda?

Ráda bych, aby kočárek zvládl občasný terén (kamenité cesty, polňačky), byl lehký a skladný a malá se v něm pohodlně vyspala. A Joie se mi opravdu líbí, ale stále váhám, aby to nebyl nějaký rozkodrcaný vehikl, který budu muset za rok měnit.

Dále bych se ráda zeptala... Jak moc velký problém je, když dítě ještě nesedí, ale měla bych kočár, který nejde dát do protisměru? Je to proto, že na dítě tak dobře nevidím, nebo...?

Omlouvám se za dlouhý dotaz 🙂.

Ahoj!

Vůbec se netřeba omlouvat. Alespoň rozumím, co se ptáš a co tě trápí 😉

Tak ke tvému ​​výběru. Začnu od neotočného modelu - pokud ty si s tím ok, že děťátko bude směřovat vpřed a neuvidí na tebe (ani ty něj) přímo, není to vůbec problém. Já jsem tak druhého syna vozila v neotočném modelu (od asi 10 měs., po korbičce). Je to ok, pokud si s tím ztotožněna. K poloze vleže - je pravda, že 9 z 10 kočárků, což jdou do lehu, nejde do úplných 180 stupňů. Jsou i takové, ale je jich minimum, a mají zase své (jiné) mouchy (každý kočárek má nějaké mínusy, protože nemůže mít všechno najednou) - ALE je absolutně dostačující, aby leh byl nad 160-170 stupňů, aby stačil i novorozenci resp. ještě nesedící děťátku. Nějaký ten sklon je právě že přínosem, například pokud má děťátko reflux, nebo pak po korbě, kdy děťátko může v kočárku při jízdě sklouzávat, a například takové korýtko ho pěkně drží v správné poloze (s tím, že zádíčka jsou ve sklonu nad 150 stupňů , co se např. v USA považuje za "newborn-friendly", tedy sklon vhodný od narození). Takže, pokud je to leh, i když není 100% rovný, je to ok - ale musí to být leh, ne polosed.

No a teď konkrétně ke Joie Mytrax.

Joie Mytrax

Je to dobrý, šikovný kočárek, ale po tvém X-Lander X-Move

X-Lander X-Move

bude asi pro tebe trošku drncátko, a to kvůli předním kolům, které jsou trochu hlučnější (ví to dořešit těsnící gumička vložena do spojů přední ch kol), plus kvůli méně odpružení. Ono, čím více se ubírá z váhy a velikosti kočárku, s tím méně terénnosti třeba počítat, a tedy is méně odpružením. Je to jednoduchá rovnice.

Na druhé straně, méně hlučným by byl např. Britax B-Motion 3 Plus, což jako tříkolka navíc zvládne terén spíše.

Britax B-Motion 3 Plus

Kromě něj bych pak doporučila opravdu úžasný Baby Jogger City Mini GT2 nebo Baby Jogger City Elite, což, uvidíš, ti jízdně budou nesmírně vyhovovat (neznám maminku, co by měla nějaký z nich a byla nespokojená).

Baby Jogger City Elite

Baby Jogger City Mini GT2

Ze čtyřkolek, i když tam to je těžší a více o kompromisu, co se terénu týká, Gesslein S4 Air nebo Emmaljunga NXT30 by byli mojimi volbami.

Gesslein S4 Air+

Emmaljunga NXT30

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.