Sportovní kočárek X-Lander X-Jive. Máte zkušenost s tímto kočárkem? Popř. doporučíte jiný lehký, městský, prostorný, do úplného lehu?

Zodpovězené
19. led 2022

Dobrý den,

zajímal by mě Váš názor na sportovní kočárek X-Lander X-Jive. Podle popisu vypadá dobře, ale nenašla jsem na něj žádné recenze.
Sháním lehký, městský kočárek, který zvládne i nerovný terén, bude prostorný a půjde do úplného lehu.

Budu ráda za tipy.

Děkuji

Ahoj,

kočárek X-Lander X-Jive zařadím do naší kočárkopedie co nejdříve 🙂.

X-Jive se mi na první pohled moc líbí, jedná se o nový model, proto na něj recenze zatím nikde nejsou. Jedná se o kompaktní, lehký sportovní kočárek, do typu golfek - váží 8,2 kg a má dostatečně velkou 22 kg nosnost. Skládá se jednoduše do velmi kompaktních rozměrů. Co se týká jízdních vlastností, tak do města bude úplně ideální, manipulace s ním bude jednoduchá a zvládneš to jednou rukou. Do nějakého většího terénu bych s ním pravidelně nejezdila kvůli materiálu kol - jsou pěnová a lehce se do nich zapíchnou kamínky. Nicméně díky odpružení všech 4 kol a tlumičem nárazů, si poradí i s případnými nerovnostmi. Ohledně rozměrů patří kočárek k takovému zlatému středu. Délka ložné plochy je 82 cm, výška opěradla má 45 cm a šířka sezení má 34 cm. Nechybí ani nastavitelná opěrka zad a nohou, úplný leh, prodloužená stříška, madlo před dítě, které je navíc, stejně jako rukojeť, potažená vzhlednou hnědou koženkou. Za zmínku stojí i vychytávka na stříšce, ve formě kšiltu, který odráží světlo a díky tomu je kočárek dobře viditelný i za soumraku. Za mě splňuje kočárek všechny Tvé požadavky a když k tomu všemu přirovnám jeho velmi výhodnou cenu (do 5 000 Kč), jedná se o těžkého konkurenta! 🙂

Přidávám ještě další tipy - první variantou by mohl být Inglesina Maior, který je vesměs podobný parametrově. Je to kvalitní kočárek oblíbené italské značky. Má též odpružení všech 4 kol - stejná je i jejich velikost a materiál. Rovněž i skládání jednou rukou a lehká ovladatelnost. Co se týče rozměrů, je na tom ještě o malinko lépe, ale není to žádný velký rozdíl - ložnou plochu má delší o 2 cm, tedy 84 cm, ostatní parametry jsou podobné. Hmotnost má nižší, a to 7,9 kg. Součástí kočárku je i nánožník ve stejném designu. Inglesina má rukojeť a madlo potažené černou koženkou, takže rozdíl mezi oběma kočárky je spíše v designu a v ceně - je cca o 2,5 tis. dražší.

Dalším kočárkem může být i TFK Dot 2, jedná se o německý kočárek, velmi oblíbené a známé značky. Působí sportovním, robustním dojmem a je ideální i pro vyšší rodiče - je poměrně vysoký a nemá středovou tyč u zadních kol, o kterou člověk často zakopává. Kočárek je krásně odpružený, takže ani terén nebude žádný problém. Po složení je též velice kompaktní a lze ho využít jako příruční zavazadlo. Rozměrově je na stejno s Inglesinou.

Když jsme u těch Němců, tak nesmím zapomenout i na Recaro Citylife. Má 95 cm dlouhou ložnou plochu a celkově patří spíše k těm prostornějším. Najdeš u něj i nastavitelnou rukojeť, prostorný košík, lehké skládání a odpružení všech 4 kol. Hmotnost má o něco málo větší - 10,2 kg, ale potěší tě příjemnou cenou (do 5 000 Kč) a bezúdržbovými koly, plněnými pěnou.

Nemůže chybět ani Cybex Eezy S+², s 7,6 kg a 86 cm dlouhou ložnou plochou.

Pak další oblíbená stálice Britax B-Motion 4 Plus, který patří k nejprostornějším sportovním kočárkům na trhu.

Já osobně nedám dopustit Baby Jogger City mini GT2, který patří ve své kategorii k těm nejlepším, ať už jízdními vlastnostmi, kvalitou zpracování, jakož i velkými rozměry pro větší děti. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena, ale dobře se pak prodá 🙂.

Pěnová a bezúdržbová gumová kola (plněná gelem), stačí do městského terénu úplně s přehledem, ale kdybys přece jen chtěla vyrážet i do většího terénu, hodím Ti sem pár tipů s nafukovacími kolečky.

Za zmínku stojí určitě Valco Baby Snap 4 Sport, který je ultra lehký (7,6 kg) a prostorný. Nemá však odpružení, takže je trochu "tvrdší".

Dále to může být i Lionelo Bell

nebo Zopa Cyrrus Air.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie