Sportovní kočárek Zopa Move. Doporučíte tento, nebo máte jiný tip, který by splňoval mé požadavky?

Zodpovězené
18. únor 2022

Dobrý den,

uvažuji o koupi nového kočárku, který bude lehký, skladný, zvládne v pohodě nerovný terén/polní cestu a zároveň vypadá hezky. Dceři bylo teď 18 m. a současný kočárek (Baby Design) mi přestává vyhovovat, protože je těžký a v autě zabere docela dost místa.

Od kočárku bych ještě potřebovala:

  • možnost jízdy po i proti směru
  • odpružení
  • nastavitelnou výšku madla
  • nastavitelnou opěrku nohou i zad
  • hmotnost ideálně do 10 kg

Chtěla bych pohodlný kočárek, který bude už "poslední". Zatím se mi nejvíce líbí Zopa Move. Sice nemá uzavíratelný nákupní koš, ale to je drobnost 🙂. Každopádně, jestli víte o nějakém jiném kočárku, který by mohl vyhovovat, budu moc ráda za tip. 🙂

Moc děkuji a mějte se krásně.

Ahoj,

Zopa Move je fajn v poměru cena/výkon. Splňuje víceméně vše, co od kočárku očekáváš, ať už je to nízká hmotnost, skladnost, jednoduché složení se sedačkou nasazenou v obou směrech, nastavitelná rukojeť, prodlužovací stříška, velký nákupní košík a povedený design. Kola má gumová s odpružením, které je spíše mírné, ale na menší nerovnosti je dostačující. Pokud plánuješ jezdit pravidelně na procházky do terénu, tak bych se dívala po nějakém více odpruženém a s většími koly, ale ten bude zase těžší. Move je vyloženě městský kočárek. Co se týče rozměrů, tak ložnou plochu má 83 cm dlouhou a 31 cm širokou, což je takový průměr. Píšeš, že kočárek chceš pro větší dítě a aby vydržel už do konce kočárkovacího období, ale tím si nejsem upřímně moc jistá, vzhledem k jeho rozměrům.

Jako druhá varianta mě napadá Britax Strider M. Má též lehčí hmotnost (10 kg), dostatečně velkou, 22 kg nosnost a bezúdržbová gumová kola, která jsou plněná pěnou. Konstrukce kočárku je odpružená i centrálně, takže si s případnými nerovnostmi poradí lépe. Opět se jedná ale o městský typ kočárku.

To samé nabízí i oblíbený Cybex Balios S / Cybex Balios S Lux. Váhu má lehce vyšší - 11, 2 kg, ale s rozměry je na tom nejlépe ze všech kočárků, ložnou plochu má dlouhou 97 cm. Najdeš u něj také gumová kola, odpružení.

Nebo Joie Versatrax, který má také přes 11 kg, ale je kvalitně odpružený, takže i horší terén zvládá dobře.

Pokud bys netrvala na obousměrném sporťáku, tak by nabídka byla mnohem větší, například takový Baby Jogger City Mini GT2. Má lehce přes 10 kg, super odpružení i do terénu, navíc je opravdu prostorný a pohodlný i pro větší děti. Ložnou plochu má 104,5 cm a na šířku 35,5 cm. Má polohování nohou i zad, nastavitelnou rukojeť a jednoduché skládání do kompaktní velikosti.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie