Sportovní versus golfový kočárek pro 16měsíčního syna. Jaká jsou Tvá doporučení?

Zodpovězené
20. únor 2022

Ahoj,

syn má 16 měsíců a váží 14 kg. Uvažujeme nad kočárkem sportovním nebo golfovým s nosností do 22 kg. Chceme, aby si v něm i pospal, takže aby se dal polohovat i do lehu, ale také do sedu. Některé měly jen velmi šikmé sezení a nad takovými neuvažujeme.

Další požadavky:

  • praktický do auta,
  • aby se dal tedy snadno složit (ne na dvě části),
  • váha do 7 kg,
  • madlo pro dítě,
  • sedací část spolu s nožičkami delší než pouhých 85 cm (malý je vysoký),
  • rukojeť pro nás nastavitelnou - manžel je vysoký, já nižší,
  • do 7 000 Kč.

U golfových se mi nelíbí, že mají dvě rukojeti. Přijde mi to, jako kdyby se hůře ovládaly. Kočárek bych chtěla i na procházky, ne jen z auta na hřiště nebo do obchodu.

Joie Brisk LX je jediný, který se k mým požadavkům přibližoval. Nejsem si jistá ovšem tou procházkou.

Jaký je Tvůj názor?

Děkuji

Ahoj,

Joie Brisk LX má poměrně krátkou zádovou opěrku a celkově i ložnou plochu, takže ten bych z Tvého výběru vyloučila a pokusíme se najít vhodnou alternativu.

S váhou do 7 kg je trochu problém, takhle lehké kočárky nejsou bohužel tak prostorné. Nicméně si myslím, že v ostatních parametrech budou vyhovovat 100%.

Prvním kočárkem je Valco Baby Snap 4, který má jen lehce přes 6 kg a patří k nejlehčím kočárkům ve své kategorii. Jednoduše se skládá jednou rukou a i snadno ovládá.

Pokud by se Ti Valco zamlouvalo, doporučovala bych spíše model Valco Baby Snap 4 Trend Tailormade. Má sice už vyšší hmotnost (8 kg), ale najdeš u něj nastavitelnou rukojeť, celkově větší rozměry, dlouhou prodlužovací stříšku a fajn jsou i koženkové potahy rukojeti i madla. Dále má pěnová kola, prostorný koš a též lehké ovládání i skládání jednou rukou. S rozměry je na tom velmi dobře, díky 93 cm dlouhé ložné ploše a 34 cm široké, se do něj pohodlně vejde i větší dítě. Vzhledem k jeho nízké ceně, praktičnosti a rozměrům, nemá konkurenci. U maminek je to velice oblíbený kočárek a já se nedivím, ačkoliv to není můj "šálek kávy", tak ho doporučuji ráda 🙂.

Dále mě napadá Babystyle Oyster Zero, který také splňuje vše, co požaduješ, mimo nastavitelné rukojeti a o trochu vyšší hmotnosti (7,9 kg). Stále však patří k těm lehčím kočárkům, jednoduše se ovládá i skládá jednou rukou a nabízí jednu z nejširších sedaček na trhu - 41 cm, ložná plocha je pak dlouhá 91 cm.

Nebo koukni ještě na Easywalker Jackey a Cybex Eezy S+², zda Tě nezaujmou. Mají o trochu menší rozměry, ale stále patří k těm prostornějším. Oba mají hmotnost 7,5 kg.

Já osobně bych šla do Valco Baby Snap 4 Trend Tailormade, který nabízí "za málo peněz hodně muziky", ale špatnou volbou nebude ani o trochu dražší Babystyle Oyster Zero.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie