Terenní kombinovaný kočárek - čtyřkolka - s otočnými předními koly, skladný. Jaký vybrat?

Zodpovězené
17. pro 2020

Dobrý den,

prosím Vás o radu při výběru kočárku. Sháním dvojkombinaci do terénu, dobře ovladatelný - ideálně s ruční brzdou, především ale čtyřkolku s otočnými předními koly a alespoň jakžtakž skladnou do auta. Nyní (po 1. dítěti) mám starší verzi TFK Adventure, zkoušela jsem i Thule Urban Glide, ale tříkolky mi asi prostě nevyhovují. Říkám si, že něco na nich musí být, když snad všichni výrobci terénních kočárků dělají primárně tříkolky, ale nepřišla jsem na to, co. Pro další dítě už bych chtěla čtyřkolku. Nechci žádné úplně velké monstrum (v tom mi TFK oproti Thule vyhovoval víc), ale zároveň, aby zvládl i terén. Snažila jsem se projít historii poradny (i s vyhledáváním), ale jsem ztracená.

Mockrát děkuji za pomoc s výběrem.

Jana

Ahoj!

Zajímavou volbou by mohl být Casualplay LOOPi Allroad. Jednodušší, ale funkční, cenově dostupný a s možností vyměňovat nápravy. Můžeš si ho koupit s All road koly i s City malými kolečky, a tak ho na cestování mít ještě lehčí a kompaktnější (a na terén vezmeš větší nafukovací kola).

Casualplay LOOPi Allroad

Dále doporučím Emmaljunga NXT90 F - kočárek hooodně stabilní i na terénních površích, a s koly Outdoor projede asi všechno. A k tomu má otočnou sportovní sedačku.

Emmaljunga NXT90 Flat

A ještě uvedu Concord Wanderer / Concord Camino, Jané Crosswalk… to už jsou trochu kompromisy, ale tak alespoň na inspiraci.

Concord Wanderer

Jané Crosswalk

Jestli bys zvažovala i bazarovou nabídku, já osobně bych určite silně přemýšlela o Bugaboo Buffalo - opravdu hodně schopný a ne těžký kočárek

Bugaboo Buffalo

a taky Baby Jogger City Versa GT - jestli najdeš dobrý kus, to je jeden hodně povedený, jízdně schopný a přitom relativně skladný + prostorný otočný sportovní/kombinovaný kočár.

Baby Jogger City Versa GT

A takový TFK X4, když jsi byla s TFK kočárkem spokojena, je taky hodně dobrý nápad - jenom už moc v prodeji nebývá. Pokoukej, a když tak taky zvaž bazarový.

TFK Joggster X4

S tou ruční brzdou se ale asi budeš muset rozloučit - ty zpomalovací mají opravdu hlavně trojkolky, které nechceš…

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.