Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

TFK Dot 2 nebo Inglesina Maior?

Zodpovězené
2. lis 2021

Dobrý den,

prosím o radu a tip na golfky. Chci kvalitní zpracování a možnost projet i menší terén, jednoduché skládání a pohodlné sezení pro malou.

Děkuji

Ahoj,

musím uznat, že oba kočárky jsou super a bude velmi těžké vybrat z nich favorita. 🙂

TFK DOT 2 je kvalitní německý kočárek. Působí sportovním dojmem a je ideální i pro vyšší rodiče. Ačkoliv nemá nastavitelnou rukojeť, tak je poměrně vysoký a nemá středovou tyč u zadních kol, o kterou člověk často zakopává, navíc působí "robustním" dojmem 🙂. Kočárek je krásně odpružený, takže ani větší terén nebude žádný problém. Po složení je velice kompaktní a lze ho využít jako příruční zavazadlo. Rozměry sezení mají oba kočárky velice podobné, ale TFK působí podle mě pohodlněji pro dítě, které do něj více zapadne / opře se a kočárek není tak otevřený. Nosnost má o 3 kg vyšší (25 kg). Nechybí ani polohování nožiček. V ostatní parametrech si jsou kočárky jinak velice podobné, včetně stejné, velmi nízké hmotnosti - 7,9 kg.

.

TFK Dot 2

Inglesina Maior je pro změnu italský, neméně kvalitní kočárek. Naopak působí takovým elegantnějším, městským dojmem. Díky odpružení všech 4 kol si hravě poradí i s terénem. Skládání je velmi jednoduché, na rozdíl od TFK to zvládneš jednou rukou a rozměr po složení je též velice kompaktní. Líbí se mi, že madlo i rukojeť jsou z koženky, žádná nevzhledná pěna, jak je u spousty kočárků ještě zvykem. A nesmím zapomenout zmínit, že součástí kočárku je i nánožník, což je prostě super! 🙂

Inglesina Maior

Inglesina Maior je ultralehkým a velmi kompaktním sportovním kočárkem. Jeho váha je pouze 7,9 kg a nosnost činí 22 kg. Výhodou jsou větší kola - 30cm zadní a 17cm přední, která jsou plně odpružena. Kočárek tak pohodlně projede nejen město, park, ale i lehčí terén, a ovládání zvládneš jen jednou rukou. Stříška je prodloužitelná, s UV úpravou a průhledovým okénkem. Rukojeť a dětské (kloubově otočné) madlo jsou z černé kvalitní eko kůže. Nechybí ani polstrované 5ti bodové pásy, které lze výškově nastavit do dvou poloh. Nákupní košík je opatřen reflexními prvky, které zvyšují bezpečnost ve večerních hodinách. Skládá i rozkládá se jednou rukou a složený stojí zpříma.

Součástí kočárku je nánožník v barvě kočárku a pláštěnka.

Barevné varianty: modrá, zelená, šedá.


Nelze říct, který kočárek je lepší, nebo horší. Oba se opravdu povedly! 🙂 TFK DOT 2 bude víc do terénu a i pro dítě bude pohodlnější, na vesnici značka ideál. Inglesina Maior se zas lépe skládá a vypadá zkrátka dobře, umím si ho představit spíše ve městě. Je jen pouze na Tobě, čemu dáváš přednost, na co kočárek a kam přesně využiješ.

Držím palce při rozhodování a kdybys ještě měla nějaké otázky, neváhej mi napsat. 🙂


Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie