Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
Zodpovězené

TFK Joggster Adventure 2 - hluboká korba. Quick Fix nebo Multi X?

KočárkySportovní kočárkyMiminko
20. lis 2019

Dobrý den,

mohla bych se ještě prosím zeptat, který typ hluboké korby myslíte, že je pro novorozeně vhodnější - Quick Fix nebo Multi X?

Korba Quick Fix mi přijde ideální, je taková bytelná, bezpečná. Pokud by sporťák měl otočný sedák, tak bych to vůbec neřešila. Ale vzhledem k tomu, že sporťák nejde otočit směrem k mamince, tak uvažujeme nad koupí Multi X, která jde přeměnit na sportovní sedák. Jenže mi přijde taková měkká, nevím, jestli je dostatečně bezpečná pro novorozeně. Když si představím, že jsem s tím například v obchodě a někdo mi do kočárku vrazí nákupním košíkem, miminko nebude nic moc chránit.

No a otočný sporťák je pro nás asi do určitého věku důležitý. Sestra má rok starou holčičku a ta pořád nechce jezdit tak, že maminku nevidí...:-/

Děkuji za názor.

Bára

Ahoj!

K TFK Joggster Adventure 2, ale tedy celkově kočárkům značky TFK s možností přidání hluboké korbičky můžeš připojit korby Quick Fix - tedy "tradiční" hlubokou korbičku s pevným dnem klasického, a tím pádem nerušivého designu, nebo Multi X - multifunkční 2v1 korbu + sedací části. Multi X byla designovaná přesně pro to, co i ty spomínáš - maminky mají TFK kočárky velmi rády (jsou funkční, kvalitní, odolné), ale chyběla jim akorát ta možnost otočného sedadla. Multi Fix toto řeší - dočasně (do roka, roka a půl max) tak můžeš mít děťátko směrem k sobě.

Co se bezpečnosti týče, netrápila bych se. TFK opravdu ví, co dělá, a své produkty designuje kvalitně a bezpečně. Dokonce i Quick Fix korba je skládací, takže ne zcela 100% pevná z každé strany (i když neboj, je to dostatečné), což je ale dost běžný jev u většiny korbiček. Multi Fix má systém podobný, přičemž při hlavičce je okraj ještě zvýšený, což je na stínění i proti zimě dobrou vychytávkou. A k té měkkosti - vždyť lidi používají běžně i vložné tašky, na západě dokonce čistě sporťáky už od narození - já osobně bych se tam moc netrápila. Děťátko nebude pobouchané, plus - ono nebude nalepené na kraji korby - tlumení a okraje ho jednoznačně ochrání dostatečně.

Zamyslela bych se proto spíše - je tvůj pocit z Multi X až tak špatný? Pokud jo, nekupuj si ji. Budeš se zbytečně stresovat. Pokud se s ní ale ztotožníš a jízda v protisměru ti přijde jako důležité kritérium, já jsem jednoznačně za. A ještě, jízda v protisměru - také se moc nestresuj. Dítě to vycítí. Umí si zvyknout jezdit jen směrem ven, už od začátku - pokud matka je s tím ok. Stejně vycítí, když maminka raději na ně vidí, a pak i oni tuto funkci více vyžadují. Každé děťátko je každopádně jiné, a obvykle 10-14 měs. už je ok mít je jen ve směru jízdy téměř u každého dítka (sestřina dcerka je v tomto případě spíše výjimkou).