Hlubokou korbu. Jak dlouho jste měly?

95newmommy2020
5. črc 2020

Zajímalo by mě jen ze zvědavosti, jak dlouho jste využívaly hlubokej kočárek. Nedavno jsem na procházce viděla takovej velikej kočárek a tam minimálně tak 1,5 letyho chlapečka, možná mu bylo i víc, v hluboký korbe a měl ksiry. Tak mě to docela překvapilo.
A teď mám taky pocit, ze většina lidi co má sportak, tak vozí dítě směrem k sobě. To by u nás neprošlo. :D

amazonkajanik
5. črc 2020

@95newmommy2020 jakmile bylo jasné,že syna do korby s fusakem nedám,šel do sportaku a bylo mu 6měsíců a měřil skoro 70cm

hanka_333
5. črc 2020

@95newmommy2020 Než syn sám seděl, byl v hluboké korbě.

martt
5. črc 2020

@95newmommy2020 Já jsem syna měla v hlubokém kočárku cca do 15 měsíců pokud bylo potreba hlavně na spani. Měli jsme poměrně velkou korbu syn by se tam pak ještě vešel, ale už se mu tam nic nelíbilo a chtěl spíše chodit už po svých.

nikoulinka
5. črc 2020

Ja měla hodne velkou korbu, s možností polohování zádové opěrky. Taky jsem dlouho využívala. Cca do 13m.? Mě se totiž hlavně ty hluboké korby líbí i daleko více 😅

hanka_333
5. črc 2020

Ještě dodám, že druhý syn po přesunu do sporťáku bohužel venku úplně přestal spát. I když totálně padal únavou, a dost nám to narušilo denní režim. Hlavně já si teď při vycházkách vůbec neodpočnu 🙂 Chvíli kouká, co se děje, zbytek času se snaží dostat ven z kšír a z kočáru, přestože chodit ještě neumí.

letalnica
5. črc 2020

Já mám prcka a v hluboké korbě vydržel do 20 měsíců 🙂 Líbilo se mu tam, měl kšíry a volnost pohybu. V klasickém sporťáku se mu moc nelíbilo, ale pak jsem koupila Valco Snap a ten vzal na milost.

prejeta_zaba
5. črc 2020

Asi do 10 měsíců. Široko daleko jediná. Taky s kšírama, pak mi je někdo ukradl! 👿 Obě děti totiž nic nebavilo víc než se bleskurychle přetočit na břicho a sápat se po boudě a jezdit ve stoje jak DiCaprio na Titanicu. Bohužel se o to pokoušely i ve sporťáku a buď přepadávaly nebo se mohly uvztekat připoutané napevno. @nikoulinka Taky se mi hluboké líbí mnohem víc, sporťáky k trojkombinacím jsou divné a nepraktické.

klaari
5. črc 2020

hluboky co nejdyl, idealne az zacne sedet . bohuzel mnohdy do urychli zimni obdobi velikost ditete a fusak, takze my to vymenili tak na 9mesici

zelenaesmolda
5. črc 2020

@95newmommy2020
nemela jsem ji vubec

veruuu_kubesovic
5. črc 2020

než dokázali děti samostatně sedět...

jjasmina
6. črc 2020

Mezi 4-5 měsícem sme šli do sportaku, v hluboké korbě mi nechtěla spát, vztekala se a bylo jí tam poměrně už tesno

surikata131
6. črc 2020

Mezi 6.-7. měsícem

malenka3
6. črc 2020

Do 6 měsíců. Jak se začala otáčet, v kočáru se zvedala. Po zkušenostech s prvorozenou jsem už kšíry ani nevytahovala, z hlediska bezpečí bylo snazší vytáhnout sporťák.

goovana
6. črc 2020

Od 5 měsíce máme Sportak a Malá je v něm spokojena 👍

alcar
6. črc 2020

U dcery v 8mes. az sedela. U dvojcat jsem mela rovnou sportak od narozeni.

krupka3
6. črc 2020

Hlubokou korbu jsme nepouzivali, dcera v kocarku byt nechtela (nosila jsem). V 9m zacala sama sedet, tak jsme zkusili sportak, a tam uz se ji libilo moc.

pe_tu_ss_ka
6. črc 2020

Na přelomu 8/9 měsíce šel prcek do sporťáku, byl úplně v leže, seděl až chvíli později..

iris92
6. črc 2020

Zhruba do 8 mesicu, az kdyz zacal sedet.

hanih
6. črc 2020

Mela jsem to jako @prejeta_zaba, dite na pridi kocarku, ve stoje, pokud nekde hrala hudba, tak tam i trsalo. Starsi dcera sla do sportaku nekdy po roce, druha cca v sedmi mesicich. Obe z toho duvodum ze je nebylo mozne udrzet v korbe ve fusaku a zima na krku. Ale sportak se jim ze zacatku dost nelibil.

jancabr
6. črc 2020

Dokud dcerka sama neuměla sedět. Sporťák jsme využívali až od 11 měsíců. Do té doby jezdila v hluboké korbě s kšírami. Sporťák samozřejmě s možností do úplného lehu a s nastavitelnou opěrkou pro nohy. Jízda zásadně po směru. Otočenou na sebe jsem jí měla snad jen ten první týden, abych věděla, že je v pohodě v novém typu kočáru.

purplerain
6. črc 2020

Obě cca v půl roce, nelíbilo se jim v korbě, chyběl jim výhled.

denisahlavicova
6. črc 2020

No malá má 5 mesicu a v hluboké korbě nechtěla být už ani omylem. Je ve sportovní, která se dá dát úplně do lehu a stejně kvůli refluxu je trochu v polosedu,stejne jako v hluboké.

palja
6. črc 2020

@95newmommy2020 když dcera začala sedět, tak jsem dala sporťák. Vždycky jsem jí vozila korbou k sobě, vůbec jí to nevadilo. Chtěla jsem na ni proste vidět, kdyby se jí něco stalo - začala se dusit, stipla jí vosa apod. Jednou se dusila rohlikem, musela jsem jí vyndat z kočárku a dát hlavou dolů a dát úder mezi lopatky, pak se teprve podařilo z ní kus rohlíku dostat. Od té doby jsem lehce hystericka a mám o ní větší strach. Tak to jen pro vysvětlení, proč jsem měla korbu otočenou k sobě já 😉

pe_tu_ss_ka
6. črc 2020

@95newmommy2020 jinak také malého vozíme směrem k nám.. Přijde mi to přirozenější, a on rád komunikuje 🙂

sylvusska
6. črc 2020

V korbe byli oba jen do leta, do 4.mesice. Pak sli do sportaku

plksv
6. črc 2020

Do deseti měsíců, kočár se mi líbil a byl praktický - odpružený, měkký a houpací. Lehoučký na skládání do auta.

ivis_b
6. črc 2020

Do 6 měsíců, ale v té době se jezdilo se zimním fusakem a syn měl 73cm, což už bylo na knop. Jinak bych nechala klidně déle.

ninolleta
8. črc 2020

Dcera, když jí bylo šest měsíců, tak ještě neseděla, ale v hluboké už být nechtěla a furt se snažila se zvednout, tak jsem ji dala do sporťáku, ale v klasickém furt sjizdela, tak jsem dokoupila ještě jiný s kolibkovym sezením a tam nepodjizdela a byla spokojená.