TFK Joggster Trail 2 nebo Baby Jogger City Elite? Jaký sporťák s lehem do terénu, do města i na brusle?

Zodpovězené
9. črc 2020

Dobrý den,

Váhám mezi výše zmíněnými kočárky. Jsem vyšší maminka, kočár potřebuji pro roční batole. Žijeme na vesnici, ale sem tam zajdu i do města, chodím ráda na brusle, tzn. potřebuju určitě sporťák na sport (ale ne vrcholový). BJ City Elite mám možnost koupit s ruční brzdou. TFK Joggster Trail 2 jste zde někomu radila a moc se mi líbí, jen si nejsem jistá, jestli jde do úplného lehu? Taky se bojím těch koleček, že nejsou nafukovací, aby něco vydržely.

Co poradíte? Nebo úplně jinou volbu?

Jde mi o sportovní kočár do terénu, ale i do města, aby šel do úplného lehu, aby šel dobře složit do kufru auta, polohovací madlo pro vyšší osoby a ruční brzda.

Moc děkuji!

Ahoj!

TFK Joggster Trail 2

TFK Joggster Trail 2

hlavně pokud se Ti líbí, je za mě jednoznačně dobrá volba. TFK kočárky mají super kola, i když nejsou nafukovací. Na lehký sport je absolutně vhodný, a i terén bude úplně v pořádku. Tento model je k tomu i extra prostorný, fajn odpružený a celkově, myslím si, že budeš spokojená. A ano, jde do lehu, tedy není to 180 stunů přesně, a je vhodný i pro nesedící děti.

Baby Jogger City Elite

Baby Jogger City Elite

Baby Jogger City Elite je luxusní sportovní trojkolka. Velká kolečka s bezúdržbovými pneumatikami zvládnou jak terén tak lehký sport. Neotočné sedadlo je velmi prostorné. Díky nosnosti až 34 kg zvládne i větší dítě. Polohovat můžeš zádovou i nožičkovou opěrku až do lehu. Pomocí adaptérů dokážeš ke kočárku připojit autosedačku či hlubokou vaničku. Na výběr je užší skládací vanička Compact, či pevný Deluxe model. Veškerou výbavu včetně dětského madla nebo pultu je nutné ke kočárku dokoupit zvlášť.

je moje srdcovka, co se týče poměru každodenního výkonu - procházky, město, chodníky - a terénu, lehkého sportu. Nevím ale, jestli tak úplně na brusle, resp. i jo, pokud spíše občasně.

Ale na častější sport by pak byl vhodnější spíše Summit X3,

Baby Jogger Summit X3

Sportovní kočárek je určen pro aktivní rodiče, kteří rádi běhají a sportují a zároveň se pohybují v náročnějším terénu jako je polní a lesní cesta. Díky kvalitní konstrukci a velkým odpruženým kolům nebude téměř žádný terén problémem. Sportovní sezení má možnost polohování zad jen do pololehu (od roku 2020). Navíc patří k těm nejprostornějším na trhu, tedy bez obav povozí dítě tak dlouho, dokud bude zapotřebí.

no ten nemá polohování nožiček. Je dost možné, že z pohledu bytelnosti a výkonu spíše proto doporučím Joggster Trail.

Dost oblíbeným v kategorii, a tedy i povedeným, je jednoznačně i Thule Urban Glide 2

Thule Urban Glide 2

patří mezi jeden z nejlehčích a zároveň snadno ovladatelných kočárků na trhu. Díky velkým nafukovacím kolům s odpružením je určený především aktivním rodičům, kteří se pohybují často ve zhoršeném terénu v přírodě. Přední kolo je volné, proto je kočárek velmi dobře manipulovatelný i ve městě a při jeho zaaretování je možné ho využívat i na sport. Kvůli širšímu rozvoru kol i celkové délce je méně skladný a je potřeba dát pozor při průjezdu užšími uličkami. S dokoupitelnou hlubokou korbou je možné využít kočárek již od narození.

super ruční brzda a pohodlná jízda je super i při lehkém sportu. Na druhou stranu - je to už dlouhý kočárek, ne až tak praktický do města. Ale dá se tak použít, já jen, kdybys chtěla uvažovat ještě nad něčím jiným, abys viděla + a -. Aha, a není tam polohování nožiček. Ale sklon je ok i na spaní, i co se nožiček týká.


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.