Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Thule Urban Glide 2. Kdy je možné dát miminko do sporťáku?

Zodpovězené
7. lis 2021

Dobrý den,

mám syna, který má momentálně 8 týdnů a dnes jsem si všimla, že už má v korbičce tak akorát místa a počítám, že do Vánoc z korbičky vyroste. Teď má 65 cm, ale když je oblečený, tak je to skoro těsně.

Kdy je možné dát miminko do sporťáku?

Někde jsem zaslechla, že nelze dát do úplného lehu. Podložku pod nožky koupíme.

Díky!

Ahoj,

doporučuji s korbou vydržet co nejdéle to půjde (ne každé dítě spí natažené), ať už kvůli dostatečné ochraně a pohodlí, ale i očnímu kontaktu. Miminko by mělo jít správně do sporťáku až když samo sedí, což ale kolikrát nejde vydržet z důvodu malé korby nebo zvědavosti dítěte, které chce prostě vše vidět. 🙂

Thule Urban Glide 2

Thule Urban Glide 2 je druhou generací praktického a lehkého tříkolového sportovního kočárku Thule Urban Glide 1. Vyšel v lednu 2018, ve stejném roce získal i Best of the best ocenění Reddot Design Award. Novinkou dvojky jsou kromě modernizovaného, ​​čistšího designu i nový zjednodušený otáčivý systém ruční zpomalovací brzdy umístěné na rukojeti, který je vhodný jak pro praváky, tak i pro leváky. Přidaným je i automatický zámek po složení, prodloužitelná stříška pevně uchycená k opěrce, více reflexních prvků a nové doplňky - tyčové madlo, nový typ adaptérů na autosedačku anebo vylepšená pláštěnka.

Pro své otočné a zaaretovatelné přední kolo je Urban Glide 2 vhodný jak pro každodenní použití, tak i na lehčí běh či sport. Nafukovací kola jsou v zadní části měkce odpružená pro hladkou jízdu každým terénem. Odlehčenou hliníkovou konstrukci složíš jednoduše a dokonce jednou rukou.

Neotočné sedadlo je měkce polstrováno a velmi prostorné, spolu s vysokou nosností tak zvládne i starší dítě. Zádovou opěrku můžeš polohovat do hlubokého, i když stále mírně nakloněného lehu. Opěrka nožiček se zvednout nedá. Praktickým detailem jsou i vnitřní kapsy sedadla na dětský nápoj či maličkost k jídlu, případně též samostatně dokoupitelné pultíkové madlo. Pro použití kočárku od narození je v nabídce hluboká vanička nasaditelná pomocí adaptérů, případně též adaptéry na různé druhy autosedaček. Všechno příslušenství ke kočárku je dostupné samostatně.

Proto by variantou mohla být vložná taška. Většina jich má zpevněné dno a ve sporťáku tak vznikne téměř rovina, pro malé miminko tedy ideální. Jen si při výběru je třeba dát pozor na rozměry, aby byly větší, než má samotná korba. Já vybrala vložnou tašku od Emitexu, která má na délku 80 cm a lze ji předělat i na fusak.

Emitex Univerzální přenosná taška pro kojence Soft

Emitex taška pro kojence Soft - neboli vložná taška do kočárku, je určená pro přenášení kojenců a je vhodná jak do kombinovaného, tak sportovního kočárku. Taška je vyrobena ze softshellového materiálu, který nejen zahřeje, ale má i funkční vlastnosti a je tak odolný vodě a větru. Vnitřek tašky je z příjemného bavlněného úpletu.


Pro větší, nesedící dítě, které se nevejde ani do vložné tašky, bych doporučila do sporťáku umístit polstrovanou vložku, například tuto univerzální ergonomickou podložku značky Babymoov. Dítěti poskytne maximální bezpečí a pohodlí. Má univerzální použití, tak jí využiješ i mimo kočárek.

Babymoov CosyMorpho ergonomická univerzální podložka

Ergonomická univerzální podložka Babymoov CosyMorpho je z jemné prodyšné tkaniny. Byla speciálně vyvinuta pro zajištění optimálního komfortu novorozenců v různém prostředí. Je vhodná k použití pro děti od narození do 6 měsíců. Můžete ji využít v kočárku, a to jak ve sportovním, tak v hluboké korbě, vajíčku, houpačce, lehátku a nebo jen tak jako podložku pro pohodlný spánek.


Kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej mi napsat. 🙂


Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie