Sporťák pro 4měsíční miminko?

klkrska
22. črc 2015

Ahoj holky, potřebovala bych poradit, zda je možné dávat 4 měsíční mimčo do sportáku a poradit jaký pořídit. Syn je jednak velký a pomalu z hluboké korby odrůstá a jednak ho to v hlubokém nebaví, řve mi tam a chce koukat. Jenže ted v létě musím mít přes korbu plenku, protože jak na něj svitne slunce, tak to je hned řev 🙂 Potřebovala bych takový, který jde dát úplně do lehu, pro i proti směru jízdy a má velkou stříšku proti slunci. Taky by nemusel stát majlant 🙂 Existuje něco takového, co by bylo vhodné již od 4 měsíců?

olusenka
22. črc 2015

jestli se nepletu, tak tyto požadavky by mohl splňovat Baby Jogger City Versa, tam je myslím otočná korba, má hlubokou střechu.... s hlubokou střechou a do lehu je jich spousta (třeba levný Valco Snap 4), ale zas nemají otočnou korbu, to je právě to. většinou je psáno pro děti od 6měs., což ale v podstatě znamená, že dítě by mělo samo sedět, což bývá obvykle ještě později......ale pokud jde kočárek do lehu, je to v pohodě. Ale myslím si, že dkyž bude ležet, stejně toho moc neuvidí. leda až pak když bude na břiše.

keeshka
22. črc 2015

A zkoušela jsi ho dát v korbě na přicho? Tak to dcera ještě chvíli vydržela a do sporťáku jsem jí strčila v 5 a půl měsíci, když už celkem držela. Byla na začátku v lehu a teď jezdíme v pozici mezi. Přesně, je hrozně zvědavá a v
hlubokém hrozně řvala. Máme Maxi cosi muru - po obou směrech jízdy, velká stříška a jde do lehu (velice mírný sklon). Ale jezdíme po směru jízdy, protože na mě není zvědavá 🙂 , takže opačně využívám jen když spí. Je to tedy funkce, kterou bych klidně oželela. Jinak, pokud kočárek nemá dlouhou boudičku, lze koupit kšilt. Miminko uvidí a nebude na něj svítit. -9

kocour1
22. črc 2015

Mám doma Baby Jogger City mini - původně kupovaný jako golfky pro starší dceru. Používám ho od miminka pro mladšího syna - jde dát úplně do lehu, skvělá střecha, takže neobtěžuje sluníčko, vzadu je síťová strana, takže jezdí na bříšku a čumákuje ven...a hlavně, ten kočár jako takový nemá chybu - perfektně se skládá, dobře se s ním jezdí, je dost velký i pro tříletou dceru (popř. tam jezdí oba🙂 )...fakt dělník! Takže pokud nemáš sporťák, navrhuji koupit něco takového, co už se dá dobře složit...mimochodem švagrová má ten Valco Snap 4 - je to v podstatě to samé, co ten můj, jen mnohem levnější, mají ho také více jak rok a také maximální spokojenost🙂. A narozdíl od mého, má tento v novém modelu i polohování nožiček, což je praktické pro větší děti.

lunderin
23. črc 2015

Mám concord wanderer, jde dát do lehu, po i proti směru, je docela terénní, jen ta střecha by mohla být lepší, ale dá se dokoupit nějaká clona
Měla jsem xlander, ale bobánek se mi do něj na podzim s fusakem nevešel🙂

metallico_mondo
23. črc 2015

Tako captiva 🙂 otočná korba, jde dát uplně dolehua stříšku má bych řekla taky pořádnou.....

filajka1
23. črc 2015

@klkrska sportak je pro tak male miminko nevhodny.. idealnim resenim je nosit, nepotrebujes kocar, je to pohodlnejsi, vsude se dostanes, jsi v kontaktu s mimousem..

klkrska
autor
23. črc 2015

Všem moc děkuji za rady!!! Uvažuju o tom Valco snap ultra, ten má otočnou korbu, ale nejsem si pořád jistá...
filajka1, v čem je sporták nevhodný, pokud jde dát do úplného lehu a bude otočený směrem ke mě? Jinak k tomu nošení, mám Manducu, ale malej z ní není úplně odvařenej, rozhodně by v ní nevydržel např. 2 hodiny a už vůbec ne, když venku svítí slunko, jen na něj zasvitne, tak řve... A ani já bych to rozhodně nedala, mám problémy se zádama, malej má 7 kg, ted jsem ho nesla cca 20 minut k doktorce a záda mě bolely další dva dny...

ladie
23. črc 2015

@klkrska Mamas and Papas Sola a Urbo (vozím v něm dceru od 4 a půl měsíců). Nové jsou dost drahé, ale dají se koupit na bazaru za rozumnou cenu. Skvělé kočárky.

klkrska
autor
23. črc 2015

A to ji vozíš od 4,5 měsíce ve sportáku, kterej máš sklopenej do lehu? Já se setkala s názory, že je to nevhodný, ale ještě mi nikdo nevysvětlil proč, když tam dítě leží 🙂

ladie
23. črc 2015

@klkrska jojo, přesně tak. A není to vůbec nevhodné (jen je spozsta lidí zase moc "chytrých" 😉 ). Leží stejně jako v hluboké korbě, jen to víc luftuje a má rozhled.