Thule Urban Glide 2 s korbou. Myslíte, že to odpružení je i na tak malé miminko v korbičce dostatečné?

Zodpovězené
7. lis 2021

Dobrý den,

koupila jsem pro syna Thule Urban Glide 2 i s korbou. Syn má právě 8 týdnů. Nenapadlo mě nad tím přemýšlet, dokud jsem se nedívala na návod k Thule. Tam píšou, že se má s kočárkem jezdit pouze po rovném terénu, a že není na běh a na brusle. Jezdím s kočárkem po lese a po polních cestách a je fakt, že syn se tam dost natřásá. Takže jsem začala mít strach, aby mu to nějak neublížilo.

Myslíte, že to odpružení je i na tak malé miminko v korbičce dostatečné?

Přemýšlím, jestli ještě nekoupit klasický houpací kočár. Nebo raději s Thule jezdit jen po silnici. Je to kočár prezentovány tak, že je do každého terénu, takže mě to dost zaskočilo. Je pravda, že pruží a na dně je ještě ta silná matrace.

Máte prosím zkušenost?

Díky

Ahoj,

Thule Urban Glide 2 "oficiálně" není určen na brusle, ani běh, a to z důvodu předního otáčecího kolečka. I když se zaaretuje, tak výrobce nemůže ručit za to, že se kolečko někde nezasekne a podobně, tedy se tímto chrání v případě úrazu i reklamace.

S Thule Urban Glide 2 sportovat i běhat můžeš bez obav. Však i na oficiálních stránkách je kočárek prezentován pro kondiční běh! Někdy je v tom zkrátka pěkný zmatek. 🙂

Thule Urban Glide 2

Bruslení je bez debat, na to je určený přímo sportovní vozík anebo Thule Glide 2, který má přední kolo neotočné.

Thule Glide 2

Co se týče odpružení, je určitě dostatečné. Bála bych se akorát u novorozence, ale pokud dítě zvládá už "pást koníčky", tj. kvalitní opora o lokty, symetrické napřímení šíje a v této poloze chvilku vydrží, tak je už dostatečně zpevněné a nebála bych se ani většího terénu, zvlášť pokud je v kočárku fusak. 🙂 Pokud tomu ještě tak není (každé dítě je jiné), tak bych s "drncavými" povrchy ještě chvilku počkala. Není určitě nutné měnit kočárek, toto opatření by se mělo dodržovat u všech kočárků, nicméně Tě mohu ujistit, že Thule je na tom s odpružením velmi dobře.

Doufám, že jsem Tě uklidnila a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie