Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Thule Urban Glide 2 s korbou. Myslíte, že to odpružení je i na tak malé miminko v korbičce dostatečné?

Zodpovězené
7. lis 2021

Dobrý den,

koupila jsem pro syna Thule Urban Glide 2 i s korbou. Syn má právě 8 týdnů. Nenapadlo mě nad tím přemýšlet, dokud jsem se nedívala na návod k Thule. Tam píšou, že se má s kočárkem jezdit pouze po rovném terénu, a že není na běh a na brusle. Jezdím s kočárkem po lese a po polních cestách a je fakt, že syn se tam dost natřásá. Takže jsem začala mít strach, aby mu to nějak neublížilo.

Myslíte, že to odpružení je i na tak malé miminko v korbičce dostatečné?

Přemýšlím, jestli ještě nekoupit klasický houpací kočár. Nebo raději s Thule jezdit jen po silnici. Je to kočár prezentovány tak, že je do každého terénu, takže mě to dost zaskočilo. Je pravda, že pruží a na dně je ještě ta silná matrace.

Máte prosím zkušenost?

Díky

Ahoj,

Thule Urban Glide 2 "oficiálně" není určen na brusle, ani běh, a to z důvodu předního otáčecího kolečka. I když se zaaretuje, tak výrobce nemůže ručit za to, že se kolečko někde nezasekne a podobně, tedy se tímto chrání v případě úrazu i reklamace.

S Thule Urban Glide 2 sportovat i běhat můžeš bez obav. Však i na oficiálních stránkách je kočárek prezentován pro kondiční běh! Někdy je v tom zkrátka pěkný zmatek. 🙂

Thule Urban Glide 2

Thule Urban Glide 2 je druhou generací praktického a lehkého tříkolového sportovního kočárku Thule Urban Glide 1. Vyšel v lednu 2018, ve stejném roce získal i Best of the best ocenění Reddot Design Award. Novinkou dvojky jsou kromě modernizovaného, ​​čistšího designu i nový zjednodušený otáčivý systém ruční zpomalovací brzdy umístěné na rukojeti, který je vhodný jak pro praváky, tak i pro leváky. Přidaným je i automatický zámek po složení, prodloužitelná stříška pevně uchycená k opěrce, více reflexních prvků a nové doplňky - tyčové madlo, nový typ adaptérů na autosedačku anebo vylepšená pláštěnka.

Pro své otočné a zaaretovatelné přední kolo je Urban Glide 2 vhodný jak pro každodenní použití, tak i na lehčí běh či sport. Nafukovací kola jsou v zadní části měkce odpružená pro hladkou jízdu každým terénem. Odlehčenou hliníkovou konstrukci složíš jednoduše a dokonce jednou rukou.

Neotočné sedadlo je měkce polstrováno a velmi prostorné, spolu s vysokou nosností tak zvládne i starší dítě. Zádovou opěrku můžeš polohovat do hlubokého, i když stále mírně nakloněného lehu. Opěrka nožiček se zvednout nedá. Praktickým detailem jsou i vnitřní kapsy sedadla na dětský nápoj či maličkost k jídlu, případně též samostatně dokoupitelné pultíkové madlo. Pro použití kočárku od narození je v nabídce hluboká vanička nasaditelná pomocí adaptérů, případně též adaptéry na různé druhy autosedaček. Všechno příslušenství ke kočárku je dostupné samostatně.


Bruslení je bez debat, na to je určený přímo sportovní vozík anebo Thule Glide 2, který má přední kolo neotočné.

Thule Glide 2

Thule Glide 2 je novou generací robustního, a přitom velmi lehkého sportovního kočárku určeného primárně na běh anebo sportování Thule Glide 1. Vyšel v lednu 2018. Novinkou dvojky jsou kromě modernizovaného, ​​čistšího designu i nový zjednodušený otáčivý systém ruční zpomalovací brzdy umístěné na rukojeti, který je vhodný jak pro praváky, tak i pro leváky. Přidaným je i automatický zámek po složení, prodloužitelná stříška, která je pevně uchycena k opěrce, reflexní prvky na stříšce i na kolech a nové doplňky - tyčové madlo, nový typ adaptérů na autosedačku či vylepšená pláštěnka.

Běhu jsou přizpůsobena i tři velká nafukovací kola, přičemž přední je pro maximální komfort rychlé jízdy neotočné, zadní jsou zase měkce odpružená a pro lepší skladnost jednoduše odnímatelná. Pro pohodlí dítěte je neotočné sedadlo extra polstrováno a velmi prostorné. Díky vysoké nosnosti zvládne i starší dítě. Zádovou opěrku lze polohovat do hlubokého, i když stále mírně nakloněného lehu. Opěrka nožiček se zvednout nedá. Praktickým detailem jsou i vnitřní kapsy sedadla na dětský nápoj či maličkost k jídlu, případně též samostatně dokoupitelné pultíkové madlo. Pro použití kočárku od narození je v nabídce hluboká vanička nasaditelná pomocí adaptérů, případně taky adaptéry na různé druhy autosedaček.


Co se týče odpružení, je určitě dostatečné. Bála bych se akorát u novorozence, ale pokud dítě zvládá už "pást koníčky", tj. kvalitní opora o lokty, symetrické napřímení šíje a v této poloze chvilku vydrží, tak je už dostatečně zpevněné a nebála bych se ani většího terénu, zvlášť pokud je v kočárku fusak. 🙂 Pokud tomu ještě tak není (každé dítě je jiné), tak bych s "drncavými" povrchy ještě chvilku počkala. Není určitě nutné měnit kočárek, toto opatření by se mělo dodržovat u všech kočárků, nicméně Tě mohu ujistit, že Thule je na tom s odpružením velmi dobře.

Doufám, že jsem Tě uklidnila a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej mi napsat. 🙂


Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie