Ve kterém kočárku se bude dobře sedět ročnímu děťátku?

Zodpovězené
14. bře 2022

Ahoj,

líbí se mi kočárek Petite&Mars Street+ Air a Britax B-Motion 4 Plus.

Který je lepší?

Zajímá mě hlavně poloha v sedě. V Britaxu se mi dítě stále sesunuje dolu a nelíbí se mu, že je tam v takovém polosedě.

Ve kterém kočárku by se dobře sedělo ročnímu děťátku?

Děkuji

Ahoj,

oba kočárky si jsou dost podobné, ale o něco málo kolmější sed má Petite&Mars Street + Air (ale není to opravdu extra znatelný rozdíl). Britax B-Motion 4 Plus mi přijde stabilnější a je o trochu prostornější. Každopádně záleží v jakém terénu se budeš s kočárkem pohybovat, pokud budeš jezdit na procházky do většího terénu, tak bych dala přednost nafukovacím kolům a tím pádem vzala Street+.

Nicméně Tě nepotěším, od úplného sedu se pomalu u kočárků upouští, není to údajně zdravé pro dětská záda. Pomáhá sundání ramenních pásů a nechat dítě připoutané jen kolem pasu, může se tak do sedu přitáhnout aktivně samo, kdy chce.

Pokud ani toto nepomůže, tak doporučím přikoupení univerzálního pásku do úplného sedu, kterým se zádová opěrka zafixuje a vznikne kolmější sed.

Kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie