Vložná taška nebo hluboká korba? Jaké jsou výhody a nevýhody?

Zodpovězené
3. bře 2021

Dobrý den,

můžete nějakým způsobem zhodnotit klady/zápory pro užití vložné tašky do sporťáku a klasické hluboké korby pro novorozeně?

Pohrávám si s touto myšlenkou. Myslím, že v USA je to běžné, ale stejně si nejsem jistá. Miminko se má narodit na přelomu května/června, takže pokud bych se rozhodla pro hlubokou korbu, chtěla bych, aby v ní vydrželo i zimu. První dcera byla v hluboké korbě do 10 m. než si sama sedla a vešla se v pohodě, i když ona šla do sporťáku v létě (je listopadová).

Jaké jsou podle Vás výhody/nevýhody mezi korbou a vložnou taškou?

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. 🙂

Co se týká vložné tašky, tak tuto možnost volí většinou maminky, které bydlí v domě bez výtahu. Je to mnohem praktičtější, protože si miminko doma v klidu nachystají a jen přenesou dolů k podvozku, který mají uložený buď ve sklepě, v kočárkárně nebo v kufru auta. Ovšem v dnešní době, kdy se vše modernizuje a zlepšuje, disponuje drtivá většina klasických korbiček úchytkou, která v podstatě naprosto shodně splňuje výše zmíněné. Nevýhodu bych viděla v materiálu některých vložných tašek. Některé nejsou "pevné", často se stává, že se Vám vypoulí dovnitř a může to působit dost stísněně, než si tašku upravíte podle potřeby.

Klasická korbička je bytelnější a stabilnější. Maminka nemusí řešit, jestli je vložná taška ve sportovní verzi správně usazená. Taktéž z estetického hlediska je klasická korbička na kočárku "hezčí".

Pokud bych se rozhodovala já sama, zvolila bych klasickou korbičku. Vtipné je, že když se zeptáte jakékoliv maminky, tak ta, která má korbičku, Vám doporučí korbičku a naopak ta, která má vložnou tašku, Vám doporučí tašku. 🙂 Mám sestru v Anglii a ta se svou dcerkou vyzkoušela nejprve vložnou tašku a nebyla spokojená vůbec. Říkala, že v kočárku nedokázala dosáhnout úplné stability a měla během jízdy obavy, že taška vypadne. Toto je ovšem podle mě otázka i modelu, který byste si vybrala.

V případě, že byste se rozhodla pro vložnou tašku, doporučuji zjistit si, jestli má sportovní verze kvalitní a stabilní nánožník, který je v tomto případě důležitý pro správnou stabilitu.

Pokud byste měla ještě doplňující otázky, neváhejte se na mě obrátit. 😉

Mějte se moc hezky. 🌷

Katka
produktová specialistka v imrnous.cz
web: www.imrnous.cz
mail: poradna@imrnous.cz