Výběr kočárku - dvojkombinace - pevná kola, vyšší konstrukce, pérování, prostorný, do města i na vesnici, kvalitní. Jaký byste doporučila?

Zodpovězené
22. únor 2022

Zdravím,

chtěla bych se Vás zeptat, zda byste mi neporadila s výběrem kočárku. Přáli bychom si kočárek s pevnými koly, vyšší konstrukcí (abychom se nemuseli tolik ohýbat), aby péroval, byl prostorný, jak do města, tak vesnice, a aby byl kvalitní (vydržel ve skoro novém stavu déle, než na 1 dítě).

Na internetu se mi nejčastěji nabízejí značky jako Jasmine, Roan, Inglesina, Junama, Lonex atd.

Mohu se zeptat, zda byste mi nedoporučila značku i popřípadě typ, který odpovídá co nejvíce našim požadavkům?

Děkujeme.

Ahoj,

mně osobně se zdají fajn kočárky značky Roan. Mají prostornou hlubokou korbu, s polohováním a madlem pro přenos. Sporťák je obousměrný, lehce polohovatelný a nechybí jim ani opěrka nohou a prodlužovací stříška s větráním. Konkrétně doporučuji model Roan Emma, který má elegantní provedení a můžeš si u něj vybrat ze 2 velikostí kol a jejich materiálů - nafukovací nebo pěnová. Na výběr je též barva konstrukce, a to chromová (dodávaná většinou za příplatek), nebo matně šedá (graphit). Sportovní sedák má trochu menší, oproti dále zmíněným kočárkům, jeho ložná délka je 87 cm a šířka 34 cm. Rukojeť můžeš nastavit do výšky 105 cm. Ve výbavě má přebalovací tašku, nánožník, pláštěnku i moskytiéru.

Nebo to může být model Roan Coss Classic, který má spíše modernější design. Potěší Tě velmi prostorným sporťákem, jehož ložná délka je 95 cm. Kola má nafukovací, v jedné velikosti, takže zde si vybírat nemůžeš z jiné varianty. Rukojeť můžeš nastavit do výšky 114 cm. Ve výbavě má přebalovací tašku, nánožník, pláštěnku.

Dále zmíním italskou značku Inglesina - model Inglesina Sofia, na podvozku Ergo Bike. Má opět dostatečně velké rozměry jak korby, tak i sporťáku, který je obousměrný a jeho ložná plocha je dlouhá 92 cm, na šířku má pak 33 cm. Rukojeť nastavíš až do výšky 111 cm. Ve výbavě má kromě pláštěnky a moskytiéry, také stojan na hlubokou korbu, díky kterému ji snadno přeměníš na cestovní postýlku.

Za zmínku stojí i značka Babystyle, a to model Babystyle Prestige 3 s Classic podvozkem. Patří k těm lehčím kočárkům, ale za to má o něco málo menší rozměry. Sportovní sedák je též obousměrný, s polohováním zad i nohou, a jeho ložná plocha je 85 cm. Rukojeť nastavíš až do výšky 115 cm. Ve výbavě má přebalovací tašku, fusak a slunečník.

Kočárky si jsou hodně podobné, rozdílnost je spíše v designu a rozměrech, které se však liší jen o pár cm. Nejvíce se mi zamlouvá Roan Coss Classic, a to jak po designové stránce, tak patří i k těm prostornějším, ale špatnou volbou nebude žádný ze zmíněných kočárků. Všechny mají prostorný nákupní koš, lehké skládání, super odpružení s možností houpání (vahadla) a velká kola, která si poradí se všemi nerovnostmi a projedou snadno v terénu. Bohužel nepatří k těm nejskladnějším, tak je potřeba s tím počítat. Případně můžeš zakoupit pouze hluboký kočárek a sporťák pořídit později - nějaký lehčí a kompaktnější.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie