Vyplatí se koupit Stokke Beat na dovolenou, když ho nechci mít jako cestovní kočárek?

Zodpovězené
27. črc 2022

Ahoj,

děkuji za odpověď na mou otázku https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/kocarko...

Chtěla bych jen doplnit, že nehledám cestovní kočárek s rozměrem příručního zavazadla, protože ho nechci brát na palubu letadla. Odevzdám ho při nástupu do letadla do zavazadlového prostoru (samozřejmě s nějakým obalem spolu i se sedačkou do auta).

Ani za těchto podmínek si nemyslíš, že se Stokke Beat vyplatí?

A co Petite&Mars Cross nebo Valco Baby Snap 4 Sport?

Ty malá kolečka u jiných sporťáků mě strašně odrazují.

Děkuji

Ahoj,

jsem ráda, že ses znovu ozvala a připomněla se. Asi jsem nesprávně pochopila zadání, že hledáš kočárek s rozměrem příručního zavazadla. To je nyní horké téma. Tak se omluvuji.

V případě, že kočárek nebudeš brát na palubu letadla a předáš ho při nástupu do zavazadlového prostoru, tak může být Stokke Beat vyhovujícím. Tvá kritéria však nesplňuje. Je celkově velmi málo odvětrávaný na dovolenou k moři. Nemá žádné náhledové okénko. Má dvě velmi malá ventilační (trojúhelníková) okénka, která získáš po sklopení zádové opěrky do lehu. Další podobná okénka má na stříšce po jejím rozepnutí. Rukojeť na přenos v ruce, popruh na rameno nečekej. Vím, že značku Stokke miluješ. Uvaž už sama, jestli je vhodným typem kočárku na dovolenou. Já bych spíše dívala jiný typ kočárku.

Valco Baby Snap 4 Sport vylučuji. Nesplňuje Tvé kritérium, aby dítě z kočárku nevytřásly nerovnosti. Tento kočárek nemá žádné odpružení. Jediným přirozeným pružením by byla nafukovací kola.

Kočárek Petite&Mars Cross se snadno ovládá a dobře se s ním manipuluje. Díky celopryžovým velkým kolům a odpružené konstrukci hravě zvládne jízdu městem, ale také procházky v přírodě. Průměr předních kol je 18 cm a zadních až 20 cm.

Viz Bugaboo Bee nebo Easywalker Jackey. Tyto kočárky mám doma. Oba modely jsou vhodné pro dovolenou k moři. O Jackeym jsem nedávno napsala recenzi. Momentálně vyšel ve třech nových barevných designech.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka