Zopa Move Cross, Petite&Mars Street+ Air versus Petite&Mars Airwalk. Čím se od sebe liší?

Zodpovězené
8. říj 2023

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli se výše uvedené kočárky od sebe nějak zásadně liší. Mám už načteno všechno možné, ale porovnání konkrétně těchto modelů jsem nenašla.

Kočárek mám pro 2 leté dítě na vesnici - na procházky se psem po polních nebo lesních cestách, kdy chci vyměnit stávající sportovní nástavbu ABC design salsa air 4 za něco trošku kompaktnějšího a více skladnějšího v rámci častého skládání kočárku do auta.

Dítě mi v kočárku již nespí a často chce chodit samo, tak se mi jedná asi hlavně o vlastnosti podvozku a celkově manipulovatelnosti s kočárkem.

Váš článek co si pořídit na vesnici již mám přečtený.

Moc děkuji

Ahoj,

v první řadě se liší obdobím použití, protože Zopa Move Cross je otočný kočárek určený od narození. Je možné zakoupit ho buď jako samostatný sportovní kočárek, ve dvoukombinaci s hlubokou korbou, nebo jako trojkombinaci s autosedačkou - tzv. vajíčkem.

Petite&Mars Street+ Air a Petite&Mars Airwalk jsou pokračovací kočárky bez možnosti nasazení hluboké korby či autosedačky.

Porovnám-li jednotlivé vlastnosti čistě pouze sportovních nástaveb, tak Airwalk je jednoznačně nejlehčím a nejskladnějším. Má dostatečně prostorné sezení se 48 cm vysokou zádovou opěrkou, s dvojitým odpružením všech čtyř nafukovacích kol a systémem skládání, který zvládneš pouze jednou rukou. Airwalk vyšel na trh v roce 2023 jako nový model značky a nemá předchůdce, takže o něm nenajdeš ani mnoho recenzí. Prodává se bez příslušenství, to je třeba zakoupit samostatně.

Podle Tvého zadání bych Ti spíše doporučila kočárek, který v případě potřeby jednoduše složíš a odneseš buď na rameni (ramenný popruh), nebo ho vložíš do tašky pro přenos. Ale pokud ho potřebuješ na terén lesních a polních cest, tak možnosti jsou omezené.
Doporučuji Ti podívat se podobné kočárky - Moon Zac a Espiro Fuel. Oba splňují Tvé požadavky. Jsou lehké, skladné a snadno se složí do kompaktních rozměrů. Zádové opěrky nastavíš spolu s opěrkami nohou do skoro úplného lehu. Jejich vyšší 22kg nosnost a poměrná prostornost sedadel zaručují využití až do konce kočárkovacího období. Mají možnost přenosu v taškách pro přenos.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka