Ekzém na bradavce. Jak léčit během kojení?

Zodpovězené
18. led 2021

Dobrý den,

kojím na požádání dvouleté dítě a už asi půl roku mám problém s pravým prsem. Nejprve jsem si myslela, že se jedná o mykózu bradavky. Vyzkoušela jsem genciánovou violeť, výtažek z grapefruitových semínek, lokálně i vnitřně. Co nejvíce jsem větrala bradavky, ale nezabralo.

Byla jsem cca před 3 měsíci u kožní, předepsala mi Pimafucort krém, aniž by mi sebrala vzorky a doporučila mi přestat kojit. Prý je to už zbytečné v takovém věku dítěte... Bradavka se zahojila, ale po vysazení krému se to vrátilo.

Tak jsem šla na vyšetření, kde mi vzali vzorek a zjistili, že mám stafylokoka. Dostala jsem antibiotika a krém Belogent. Ekzém se zahojil, ale opět po cca týdnu od vyjmutí léků se opět začal objevovat. Kojit přestat nechci.

Co mi doporučujete?

Děkuji

Dobrý den,

ohledně léčení ekzému poradit nemohu, zde se musíte obrátit na specialistu. Co mohu, je doporučit pokračovat v kojení (dlouhodobé kojení je prospěšné pro Vás i pro dítě a rozhodně není zbytečné). Nevím, jaká jste měla antibiotika, ale většina není pro kojení problém a i Belogent můžete při kojení používat.

Držím palce, abyste ekzém zdárně vyřešila.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová