Jak můžu pomoct holce s kojením?

Zodpovězené
14. kvě 2021

Dobrý den,

může kluk pomoct holce s kojením?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

předpokládám, že Váš dotaz je směrován tak, zda může tatínek nějak pomoci mamince s kojením po návratu z porodnice?

Pokud je Vás dotaz myšlen takto, tak ano, může. Je to jednoduché - starejte se o ně o oba tak, jak nejlépe můžete. Ať maminka nemusí myslet na to, zda je co jíst, zda je vypráno, vyžehleno. Obstarávejte domácnost a zastupte svou ženu, protože její práce na plný úvaz je nyní právě to, stát se matkou, přijmout a sžít se se svým miminkem a poznávat všechna jeho přání a potřeby.

Umožněte jí, udělat si doma pelíšek a být tam se svým miminkem ve dne v noci. Ať má dobré jídlo, pití, kolem sebe čisto, pokud něco potřebuje, doneste, zařiďte. Vaše partnerka je nyní celá rozbolavělá, porod dá opravdu zabrat, může se cítit nejistá, zda všechno zvládne. Chvalte ji, podporujte ji. S miminkem pomáhejte tak, že přebalíte, dáte odříhnout, pohoupáte, uspíte. Buďte trpělivý, maminka může být nevrlá, unavená, kritická, mrzutá. Pokud si bude chtít odpočinout, vezměte mimi na procházku, aby se mohla prospat. Vyslechněte si její stesky, co ji trápí a zkoušejte spolu najít řešení. Buďte pozitivní, podporujte.

Pokud kojení nejde, navrhněte možnost najít v okolí dobrou laktační poradkyni, která Vám oběma může pomoci a poradit.

Držím palce a fandím Vám.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová