Nepřipravené porodní cesty ve 40+2tt, můžu jim pomoct?

lvice02
13. říj 2014

Dobrý den maminky prosim jsem 40+2tt a dnes jsem byla na kontrole ale dr. mi rekl ze jsem uplne zavrena a porodni cesty nepripravene jsem prvorodicka a mam docela strach. Muzu tem cestam nejak pomoct abych se uz aspon trochu otevrela?? Dekuji

luciana82
13. říj 2014

Ahoj.ja jsem první dítě porodila v 41 tt přesně a vyvolávaně.Také jsem se neotvírala.Dělali Ti v poradní při vyšetření Hamiltonův hmat?Když tak si o něj řekni.Není to sice příjemné, ale může to pomoct nastartovat porod.Mně žádne jiné "babské" metody nepomohli.

teerka
13. říj 2014

byla jsem na tom stejně, vyzkoušela snad všechny babský rady a nakonec byla stejně vyvolávačka. Ale neboj, sice se říká, že vyvolávačka bolí víc, ale zrovna u mě vyvolávaný porod byl méně bolestivý než přirozený. Jinak doporučují, pít maliník, skákat na balonu, umývat podlahy, procházky, sex, teplejší koupele, stimulace prsních bradavek....

kkouzlo
13. říj 2014

ahoj, tak já jsem přenášela 10 dní, totálně nepřipravená na porod jsem nastoupila ve čtvrtek ráno na vyvolání - první injekce byla preindukce, v pátek ráno další, už se rozjely kontrakce a malej se narodil pro nepostupující porod v půl páté odpoledne. Hamiltony mi dělali čtyři, zkoušela jsem všechno možné, ale když se miminku nehcce, tak se mu prostě nechce

misar91
14. říj 2014

ahojky,já bych zkusila trošku teplejší vodu při koupání,sex...ono se neboj když to zafunguje jde to pak rychle...mě ztvrdlo břicho a nevěděla jsem tak jsme radši jeli.doktor mi řekl že to nevypadá že bych rodila ale at si zkusím dát teplou vanu,zabalim se do deky a dáme si pěkně v teplu sex(sperma prý obsahuje nějaké vyvolávací látky) a uvidíme..a za dvě hodiny jsme jeli znovu,já otevřená na 7cm 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru