Už nevím, jak si pomoct

sandrasevcikova
21. pro 2020

Ahoj, znovu se prosím ptám jsem dnes 34+1 byla jsem na kontrole u mudr. tam jsem řekla že už víc jak týden mám šílené bolesti(poslíčky) zda by mi mohla nějak pomoct k porodu a ona na to že je to normální jenže ani neví zda se otevírám 😞 víc jak týden už nemůžu pořádně nic dělat uklízet, vařit, ležet, sedět no prostě nic. A prý mám vydržet ještě alespoň 14 dní dala mi magnesko ale ani to mi na bolesti nepomáhá 😞 mám jen zkusit odvar ze skořice, hřebíčku a zázvoru proto prosím o radu a zkušenosti myslíte že by mi na pohotovosti pomohli Hamiltonen nebo tabletkou na vyvolání? Já už opravdu nemůžu prosím poraďte

levandule_k
21. pro 2020

Na to, aby ti vyvolávaly porod, pokud je vše ok, je brzo. Nemůžeš mít někde skřípnutý nějaký nerv?

lachtanice86
21. pro 2020

@sandrasevcikova proc chceš vyvolat porod a mít nedonosene dítě? Ne, na pohotovosti ti s tím nepomůžou, prostě vydrž

basko206
21. pro 2020

Vím, co cítíš naprosto přesně. Jsem 34+0 a mám šíleně bolesti při každém pohybu. Dostala jsem taky magnesko a to je dle mě úplně k ničemu. Ale o vyvolání porodu bych zatím nepřemýšlela, je zbytečně brzy pokud není mimi ohroženo. Prostě se snažím co nejvíc ležet (teď to je horší dcerka od dneška doma kvůli teplotám).
Hamilton dle mého nepomůže, ten je určen až na popostrceni o dny, nebo hodiny. Prý pomůže jen když jsou porodní cesty opravdu připravené.
Jinak já u prvního těhu jsem zkoušela kde co 🤣 skořicí, hřebíček, levandulí, ananas.... A nic 🤣

nikishkaaaa
21. pro 2020

Nechapu, ze nekdo by chtel na zacatku 35tt vyvolavat porod. Co bych ja dala za to, abych mela donosene dite. Jde videt, ze nevite, co to jsou potom za starosti, promodlene noci a hodiny stravene u inkubatoru. Pro dite musite neco vydrzet, budte rada, ze chce byt jeste u vas v brisku!

martaskaaa
21. pro 2020

V profilu jste psala, že čekáte 5.dítě. Chápu, že už je to otravné a bolestivé, ale ten měsíc to už vydržte, když jste zvládla pořídit čtyři děti 🙂
Předčasný porod může mit i komplikace, opravdu ještě vydržte, vždyť to už máte za pár. Žádný normální doktor vam porod nevyvolá a hamilton nelze udělat, pokud nejsou připravené porodní cesty.

smudlinka10
21. pro 2020

Ja mela skripnuty nejaky nerv u pipky a mela jsem silene bolesti, nemohla jsem chodit, sedet,... Trvalo to 5 tydnu do porodu. Dostavala jsem jen nejake injekce, ktere pomohly jen na chvilku a stejne jsem to vydrzela. Jednou jsem se pro dite rozhodla, tak jsme ho take chtela donosit.

martaskaaa
21. pro 2020

@smudlinka10 jo já měla bolavou kostrč a pipka mě bolela, ta kost, jak kdyby mě tam někdo nakopnul 😁 Taky už jsem se modlila, abych porodila třeba o týden-dva dřív. No ale synkovi se nechtělo a museli ho vyvolávat tyden po termínu 😁

michaelarousova
21. pro 2020

@sandrasevcikova ja rošdila v 35tt a uz nikdy vic..diky bohu aspon za to ze dite bylo zdrave ..budte rada ,ze je mimco tam kde je ☺️ Minimalne 14 dni v. Porodnici ted pred vanoci ? A kdyz nemate dovrsenej 35 tt tak by jate musela dostavat injekce kvuli plicim ..za to to fakt nestoji

smudlinka10
21. pro 2020

@martaskaaa Zradce malej. 😂 Mala je 39.tyden a to mi doktor rikal, ze bude zazrak kdyz se udrzim do 30. 🙈

gruyerre
21. pro 2020

@sandrasevcikova opravdu to nejde, nemůžou naschvál vyvolat porod nedonošence a riskovat tím jeho zdraví, pokud nejste v nebezpečí ty nebo dítě. Nedá se dělat nic jiného než ještě čekat, mrzí mě, že máš takové problémy, ale fakt to musíš vydržet

amazonkajanik
21. pro 2020

@sandrasevcikova jak už padlo,může být na vině nerv. Zkusila bych vyhledat fyzio,kde se zaměřují na těhotné

mourovatakocka
21. pro 2020

@sandrasevcikova Soucítím s tebou, vydrž to jak dlouho to jen půjde. Až bude prcek připravený, vykulí se sám 🍀 Ať ti tatínek uvaří odvary, co máš doporučené, moc přeju, aby zabraly a bylo ti líp 🍀

avital
21. pro 2020

A jsou to určitě poslíčci? Já měla šílený bolesti, který mi někdy vyvolaly poslíčky a vyklubal se z toho zánět ledvin. Chodila jsem s ním víc jak týden, papírek v poradně byl negativní a Dr. tvrdil, že je to normální. Když už to bylo k nesnesení, tak jsem se nechala hospitalizovat, jinak by to nikdo neřešil. Jestli ti přijde, že to neni normální, nenech se odbýt. Aby se ten porod z toho nespustil sám dřív...

sandrasevcikova
autor
22. pro 2020

Dala jsem si doporučený odvar a je to lepší děkuji všem za podporu a rady ☺️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru