Jak uspíšit porod?

13. črc 2021

Tento týden mám termín, už asi měsíc mám poslíčky, ale po týdnu stále nález. Minulý týden jsem byla otevřená na prst, o víkendu jsem prodělala docela silné poslíčky, kdy jsem si už myslela, že to jsou snad kontrakce, ale dnes na kontrole stále těsně pro prst, čípek dlouhý 1,5 cm, měkký, ale sakrálně, nicméně hlavička prý těsně nad vchodem. Hlenová zátka ale ještě ani neodešela, plodovka taky nic. Co vám pomohlo porod urychlit? Sex ani horká vana nepomáhá, to mám pak jen silné poslíčky, ale to je vše (dle dnešního nálezu). Díky za odpověď.

anetka9
13. črc 2021

Já zkoušela dost věcí a nic moc...:D zkoušela jsem horkou vanu, nic, pak takový ten nápoj z hřebíčku a ještě něco v tom bylo, taky nic, pak jsem šla na těhotenské cvičení a plavání a instruktorka - joo vy chcete rodit před termínem vlastně, tak dneska pořádně cvičte....ještě tu noc (v 5 ráno tedy, takže druhý den) mi praskla plodovka:D já se obávám, že žádný triky na to nepomůžou:/

luhana
14. črc 2021

Zkousela jsem kde co, ale nepomohlo nic. Slo se vyvolavat.

klchudik
14. črc 2021

Zkoušela jsem toho fakt hodně 😂 horká vana, červené víno, mytí oken, pohyb po schodech, dlouhá procházka,...
Nakonec jsem ještě 8 dní přenášela a porod mi stejně vyvolávali v nemocnici 3 dny 😁 takže ono to neuspisis, až bude chtít na svět, tak půjde.

skarol
14. črc 2021

Bylinná nápařka... teda měla jsem pocit, že tomu pomohla 😉

nagojka
14. črc 2021

To by me taky zajimalo,pripichnu se jestli muzu..🙂🍀

krasna_neznama86
14. črc 2021

Pokud už jsi v době termínu a jsi otevřená, můžou Ti udělat Hamilton... Na někoho zabere, na někoho ne...

sarkasv80
14. črc 2021

Nepomůže nic,pokud není dítě připravené jít ven,tak můžete dělat i stojky 🤣

fouskovi
14. črc 2021

Chápu Vas že ten konec je strašně náročný ale na uspiseni nic nezabírá věřte mi a hlavně miminko si řekne kdy jít ven

mamadvoudeti
14. črc 2021

Jeden den ráno Hamilton, velký nákup doma uklidila a druhé ráno už jsem vesele rodila 😂

jjasmina
14. črc 2021

Až to má přijít tak to přijde, já porodila přesně na termín 🙂

krasna_neznama86
14. črc 2021

@mamadvoudeti já v 11 Hamilton a v 18.01 už jsem dcerku chovala 😁

20190418
14. črc 2021

Akupunktura

autor
14. črc 2021

Mně nikdo Hamiltona ani nenabídl včera. Achjo. Od rána mi sice tvrdne břicho, ale nejsou to žádné pravidelné intervaly. Už začínám být zoufalá...

nagojka
14. črc 2021

Me prijde te mam bricho tvrde snad od rana do vecera nonstop...

autor
14. črc 2021

Mně tvrdne, ale stejně se neotvírám. Tak nechápu význam 🙄

rejalin
14. črc 2021

Ja jsem šla v noci na WC a spadlo za mnou prkno na žehlení. No lekla jsem se jako 🐷, do půl hodiny mi praskla voda.. tak říct manželovou, ať na tebe někde vybafne 😁

cinam
14. črc 2021

Trochu mi pomohl Hamilton, ale měla jsem nakonec tři teda 😅 první mi dělali když jsem byla otevřená na prst. Pak po 4 dnech další, 1,5 prstu a za další tři dny poslední Hamilton, to jsem byla na 2 prsty. Jinak víno, vana, sex, pálivé jídlo, to vše jsem zkoušela stále dokola. Kazdy večer jsem šla procházku 6km, ale fakt jsem chodila rychle. Vždy jsem měla pocit, že to dítě vypadne a ono ráno zase nic 😅 No po jedné procházce mi ale začaly konečně bolesti zlehka, pak přes den klid a večer to pak šlo už rychle 😊 porodila jsem nakonec 41+1

marselina
14. črc 2021

Někde je tady diskuze nápoj na vyvolání porodu. V roce 2008, kdy jsem čekala syna jsem si ho udělala. Vypila v 16h, ve 20h mi praskla plodova a v 1h jsem měla miminko u sebe bez nastrihu a šití

autor
14. črc 2021

@marselina Asi ricinový koktejl?

marselina
14. črc 2021

Presne tak, ricinak, merunkovy džus a malý panák alkoholu

nagojka
14. črc 2021

Taky se neotviram...minuly tyden jsem mela vnejsi branku na 1prst ale cipek 2.5cm...

veruuu_kubesovic
14. črc 2021

dlouhá procházka? to pomohlo mě...
jinak sex, horká vana, víno a pak nějaká šmakuláda z ricínu...

cherie24
14. črc 2021

Já si teda o Hamiltona říkala a v porodnici na kontrole mi ho pak udělali na požádání, druhý den jsem tam jela rodit. Ale nenabídli mi ho taky a to mě chtěli hospitalizovat a vyvolávat zaváděním tyčinek a tablet , dokonce jsem podepisovala reverz, že jsem odmítla hospitalizaci... Ale šla jsem i k tomu ráno na procházku, pak Hamilton, večer procházka, vana, víno, sex a ráno jsme jeli 😄

baba93
15. črc 2021

No i s takovým nálezem se může porod během chvilky rozjet 😃 já při příjmu po odtoku plodové vody a bolestech měla nález : čípek sakrálně vzadu,těsně pro špičku prstu .Takže jsem si potvrdila že to není rozhodující

veronicka89
15. črc 2021

Nevim proč bys měla porod urychlovat.datum porodu je orientační ...

Vůbec bych se centimetry otevření vůbec nestresovala...prostě chod na procházky..
Dávej si vanu ....(vaginální naparku....trošku si i odpocin ... Zajdi po obchodech třeba ještě 🙂 a tes se ✊☘️🌷

sarkasv80
15. črc 2021

Z ricinového koktejlů se akorát po**eš a budeš mít super křeče, které povedou akorát na WC 😄

autor
15. črc 2021

Kéž bych ty procházky zvládala. Já jsem hned znavená, hlavně mě hned bolí v kříži. Dnes jsem povysávala a povytírala celý byt, chtěla jsem ještě na nákup, ale to už nezvládám, tak jsme s přítelem domluvení, že zítra :D

sdu
15. črc 2021

Proč porod zrychlovat když není po termínu? Tělo se na porod připravuje, chce to svůj čas. Urychlit začátek porodu, odtok plodové vody nebo cokoli, když tělo a dítě nejsou připraveni je úplný nesmysl.

autor
16. črc 2021

Právě, že už mám po termínu, všechno je připravené, jen dítěti se nechce.

marketka_m
16. črc 2021

Chilli papricky🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru