Je normální pociťovat při kojení neustálý hlad a chuť na sladké?

Zodpovězené
7. črc 2022

Dobrý den,

mám čtyřměsíčního plně kojeného synka. Mám pocit, že od doby, kdy kojím, tak se neumím "dojíst". Každou chvíli jsem hladová. Jsem nervózní, když nemám po ruce kousek sladkého.

Je normální pociťovat při kojení neustálý hlad a chuť na sladké?

Pít se snažím dostatek čisté vody, plus denně vypiji dvě kávy.

Je v pořádku, když během kojení piji kávu?

Děkuji

Dobrý den,

kojení je poměrně namáhavá činnost, vysilující, únavná. Při kojení máte vyšší spotřebu kalorií, tedy můžete mít i větší potřebu je doplnit. Nemělo by však jít o výrazné výkyvy, vlčí hlad, apod. Pokud se toto vyskytuje, zaměřila bych se spíš na složení stravy, její vyváženost a pestrost, především na množství bílkovin. Toto je však již dotaz spíše na výživového poradce.
Při kojení kávu pít můžete.

Držím palce a gratuluji ke kojení. Užívejte si ho.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová