Kojené 5měs.dítě a příkrm. Je to v pořádku, že nemá již 4. den stolici?

Zodpovězené
29. pro 2021

Dobrý den,

mám 5měsíční holčičku, kterou kojím. Začala jsem jí dávat už příkrm k obědu, ale už 4. den neměla stolici.

Je to v pořádku?

Děkuji za radu.

Dobrý den,

ano, někdy se to po zavedení příkrmu stane. Pokud nemá bolesti a odchází prdíky, není třeba panikařit. Do příkrmu se doporučuje přidávat lžičku olivového nebo třeba řepkového oleje, pro snazší trávení. S příkrmy nepospíchejte, dávejte zpočátku jen ochutnat (pár lžiček) a vždy poté ještě dokojte. Není kam spěchat.

Pokud by stolice stále nepřícházela, zkuste příkrmy vysadit a opět jen kojit, případně kontaktujte pediatra.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová