Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Čím změkčit stolici u 9měsíčního kojeného dítěte?

daasha1
11. únor 2018

Prosím o radu, syn má už cca měsíc a půl problémy s kakáním. Kaká zhruba jednou za 3 dny, stolici má velmi tuhou a hrozně u kakání brečí, dokud to všechno nevytlačí. Kolikrát má "prdelku" popraskanou do krve 🙁 Jak mu s tím pomoci? Prikrmy jsme zavedli v půlce listopadu, dávala jsem mu BioGaiu, teď dávám Enticon, žádné zlepšení jsem nevypozorovala. Do příkrmů dávám olivový olej. Kromě kojeni do něj jiné tekutiny moc nedostanu 😕 Děkuju

dancamich
11. únor 2018

Tak co zkusit neco jako Hollandiu nebo kefir? Je na to asi jeste maly, ale dceri to pomohlo.

daasha1
autor
11. únor 2018

@dancamich Děkuju za radu. Hollandii dávám od 8. měsíce, cca dvakrát týdně, ale sní mi jen pár lžiček. Tak ji zkusím dávat častěji. Kefír jsem nezkoušela.

bamak
11. únor 2018

@daasha1 ovoce, zelenina, ovoce idealne se slupkou, cerstve. Vyhnout se vsemu, co zahustuje stolici-varena mrkev, ryze, cokolada, dost maminek psalo, ze I pribinacek vadi. Hodne tekutin, kdyz nepomohou dietni zmeny, tak lactulosa.

horsiee
11. únor 2018

Pro tyto případy mám do menších skleniček zavařené rozmixované švestky. Když už je nejhůř, tak sebou vozím čípky, ale to když už je fakt krize. Taky nám pomáhalo posadit do teplejší vody, ale nevím jestli vaše mimčo už sedí, naše už je trochu větší.

kejt29
11. únor 2018

Tusim hipp dela svestkovou stavu...Klidne redit vodou....

swetlusska
11. únor 2018

My bereme celou dobu Laktobacílky infant (sypu do mlíka) a nám pomáhají.

35_a_budu_mamka
11. únor 2018

Nam pomohla Hipp svestkova presnidavka, muzete zredit vodou misto caje.

daasha1
autor
11. únor 2018

@bamak Děkuju, zkusím vynechat nějakou dobu mrkev a víc dávat ovoce se slupkou.

daasha1
autor
11. únor 2018

@horsiee Ještě nesedí. Švestku jsem dávala jen parkrat a moc mu bohužel nejede, ale třeba i to málo, co sní, pomůže. Děkuji za rady. Pro případ nouze koupim i ty cipky.

daasha1
autor
11. únor 2018

@swetlusska A daji se sypat i do vody nebo do čaje? Já kojim a moc toho neodstrikam.

daasha1
autor
11. únor 2018

@35_a_budu_mamka
@kejt29 Dekuju za tip, zítra si zajedu koupit zásoby.

hojda
11. únor 2018

Ještě bych si ohlídala jestli není zúžený konečník (není to moc časté, ale někdy se na to přijde, až po zavedení příkrmu).

priefi
11. únor 2018

@daasha1 pit hodne vody, davat ovesne vlocky napr.s jablickem a vice vody k povareni a na obed pridavat cuketu a jako prilohu kuskus. Vseobecne svestky jsou na zmeknceni. I cerstve jablicko a hruska jsou fajn

terka_viktorka
11. únor 2018

Ahoj,malá měla to same až kakala i krev jak to měla tuhé,moc nám pomohl hermankovy caj na doporučení dr. ma přijímače účinky,dávám napi pokaždé mezi jidlem 👍👍

swetlusska
12. únor 2018

@daasha1 jasně, ono je nejlepší to dát do malýho množství pití, protože ve velký lahvi se to ztratí a né vždy to vypije. A jsou hlavně levnější než ta BioGaia.

daasha1
autor
12. únor 2018

@hojda Tak o tom slyším poprvé. Díky za tip, něco o tom nastuduju.

daasha1
autor
12. únor 2018

@priefi Všechno tohle dávám, tak zkusím dávat častěji a hlavně dbát na ten pitný režim.

daasha1
autor
12. únor 2018

@terka_viktorka Díky za tip, vyzkoušim.

priefi
13. únor 2018

@daasha1 u tech vlocek je dulezite, aby byly vodnate a s velkym podilem ovoce, jinak bys dite mohla ucpat jeste vic. Vyvaruj se ryzi, mrkvi, brokolici a bananu dokud se situace nezklidni

kamste
13. únor 2018

přehled účinků jídla http://zdrava-vyziva.doktorka.cz/potraviny-kter...
Doporučuje se lžička povidel + lžička másla => ohřát a zamíchat => sníst
nebo sušené švestky namočit do vody a nechat přes noc => buď sníst ty švestky nebo aspoň vypít ten výluh.

falko11
13. únor 2018

Dcera měla s kaděním obrovské problém- nejdřív zácpa 3 dny a od té doby při každém tlačení ,neskutečný ře i když to byla normální měkká stolice ...,nakonec nám pomohli na dětské chirurgii v Pardubicích,vyšetřili ji a shledali,že má v konečníku zanícenou trhlinu- mazala jsem 2x denně framykoin dovnitř a do týdne byl klid. Na zácpu trpí ještě teď občas (1,5roku) ale už nepláče jak kdybychom ji trhali vejpůl. Když nejde víc jak 2 dny sama,pomůžu čípkem. Ale je to vyjimečně už.

priefi
13. únor 2018

@falko11 pokud skladba jidelnicku je ok a ma dost tekutin, nemela by byt zacpa u tak maleho ditete bezna. Nase mrkne taky melo zacpu, ale ta byla zpusobena abkm, jakmile se to zjistilo a mlecne se vysadilo, kaka krasne.

falko11
14. únor 2018

@priefi už to je vcelku v pořádku, pije jak kdy. Vic tekutin ,než chce sama, do ní stejně nedostanu. Každopádně na místní chir amb i dětském jediné doporučení projímadlo aniž ji někdo vyšetřil...takže pozor na to.

priefi
14. únor 2018

@falko11 tak to je dobre 😊 projimadlo jsme nedavali 😉 bojovali jsme hlavne s rektsrni rourkou a masaz briska i v noci... co jsme vysadili, co mu vadilo, kaka kazdy den

miskazbrna
19. únor 2018

já dávám od ukončeného 4. měsíce Infant Dophilus, obsahuje dětskou skupinu dětských mléčných bakterií, pomáhá obnovit střevní mikrofloru. Malej se pěkně vykaká, nemá zácpu ani průjmy. Nemusí to polykat, dá se rozpustit ve vodě a synek to vždy vypil. Vyrábí je Pharma Agency. Cenově asi kolem dvou stovek.

Sem začni psát odpověď...

Odešli