Má krevní skupina vliv na kojení v těhotenství?

Zodpovězené
29. srp 2022

Dobrý den,

mohu kojit dvouletého syna, i když jsem těhotná?

Bylo mi řečeno zdravotní sestrou, že pokud mám krevní skupinu Rh - negativní a čekám holku, předám staršímu hormony, které by mu mohli ublížit.

Nikde jsem se o této informaci nedočetla a zdá se mi dost přehnaná. Kojit bych chtěla dál, pokud syn bude chtít.

Děkuji

Dobrý den,

přiznám se, že jsem se s ničím takovým nikdy nesetkala. Kojení v těhotenství doporučuji přirozené, tak jak starší dítě chce, někdy se přirozeně samo odstaví. Z antropologického hlediska mi podobná informace nedává smysl. Potřebovala bych detailnější info - které hormony, jak konkrétně, čemu vadí, jaké je riziko.

Konzultovala jsem informaci i s dalšími kolegyněmi LP a také žádná o podobném riziku neslyšela.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová