Partneři mají stejnou krevní skupinu

iwet211
3. dub 2017

Ahoj
Neví náhodou někdo jak to je s krevní skupinou? s přítelem máme oba A+ jak je to s početím.. slyšela jsem, že je to špatné ... jako že nemůžou mít spolu dítě stejné skupiny a pokud jo tak nemocné nebo že nemůžou mít jedno nebo druhé pohlaví ... Napadlo mě to protože jsem tohle řešila před otěhotněním ... poradí někdo ?

listopadka1
3. dub 2017

To je úplný nesmysl, krevní skupina nemá na početí vůbec žádný vliv. Jediné, co se musí hlídat, je Rh faktor, pokud má matka + a plod -, může docházet k obranným reakcím matčina organismu, ale to hlídají doktoři a jsou na to léky.
Když si to vezmeš, to by nemohl mít děti skoro nikdo, u nás v zemi je úplně nejběžnější krevní skupina A, tudíž musí být spousta párů, kde mají oba A a přitom mají dětí jako smetí (např moji rodiče). Nemá smysl se stresovat zbytečnostma, při početí je hlavní být v pohodě.

rousse
3. dub 2017

špatné by to bylo pouze v případě, že by vaše dítě mělo krevní skupinu B 😀 jinak stejná krevní skupina nehraje roli - řeší se pouze Rh faktor, jak už je napsáno výše

iwet211
autor
3. dub 2017

tak myslela jsem si to .. ale nadalo mi to se zeptat 🙂 za to nic nedám 🙂 furt mi to nějak šrotovalo :D

andik.cz
3. dub 2017

@listopadka1 Napsala jsi to přesně naopak. Hlídá se kombinace když je matka Rh - a plod Rh +.

riakuk
3. dub 2017

@listopadka1 Dovolila bych si upozornit na nepřesnost. Pokud je matka Rh+ a dítě Rh-, tak nenastávají žádné komplikace. Je to přesně naopak - matka Rh- a dítě Rh+ (působí jako něco cizorodého). Sama jsem Rh- a obě dcery Rh+ - dostávala jsem 2x protilátky. V nynějším těhotenství mne to čeká již před porodem.

listopadka1
3. dub 2017

@riakuk Já jsem nad tím přemýšlela a stejně jsem to popletla 😀 Díky za upřesnění

riakuk
3. dub 2017

@listopadka1 To je v pohodě, stávají se horší věci 😉

lucieandrlova
3. dub 2017

@iwet211 Nikdy jsem to neslyšela a asi bych se tím nezabývala... moji rodiče mají 0 + a 0 - a mají 3 děti (2 kluky a 1 holku)...
U manžela jsem nevěděla krevní skupinu než se narodila dcera (tedy 15 let...). Nemá totiž moji krevní skupinu, tudíž musí mít mAnžel stejnou... 😂
Víc než to bych se zaměřila na povahové vlastnosti prarodičů, neb se krásně dědí... dcera je kombinace mého táty a mé tchýně...

ondrejgallas
30. zář 2023

Dobrý den když má krevní B+ i partnerka muzem mýt spolem dítě?

somalicats
30. zář 2023

@ondrejgallas Dítě mýt spolu můžete, hlavně ho při tom mytí neutopte.

ondrejgallas
1. led 2024

Partnerce rekl Ginekolog i v nemocnici i řekli na ginde že to nejde že by se buďto v rychlosti musela vyměnit krev ale povětšinou že se to nestihne a zemře to dítě a to mi řekli odborníci ...

linusha
1. led 2024

@ondrejgallas to je pěkná blbost. Problém je když má miminko Rh negativní nebo pozitivní a maminka má to opačné Rh proto je potřeba krev měnit jinak ne.
Ve svém okolí mám 4 děti co jim krev museli měnit a všechny žijí a jsou akční.

teate
1. led 2024

@iwet211 My máme oba Rh faktor minus a dostala jsem v prvním těhotenství injekci a hotovo. Při druhém už nic.