Moučnivka v pusince. Co ještě vyzkoušet u kojeného dítěte?

Zodpovězené
12. bře 2024

Dobrý den,

dcerka má 2 měsíce. V podstatě od narození ma moučnivku v pusince a já na bradavkách. Dr. nám předepsala už 2x nistatinový gel, ovšem bez výsledku. Mazala jsem si prsa i genciánkou, to pomohlo, ale po vysazení je to opět zpět.

Poradíte, co ještě vyzkoušet?

Děkuji

Hanka

Dobrý den,

moučnivka dokáže pěkně potrápit a někdy i velmi znepříjemnit kojení. Na bradavky doporučuji Canesten, mazat slabší vrstvu častěji. Cca týden případně déle dle potřeby. Bradavky je třeba udržovat v suchu, vlhké teplo (prostředí mokré vložky do podprsenky) je pro ně idální pro rozmnožování. Jako prevence je dobré snížit ve stravě cukr, který kvasinkám velmi chutná.

U miminka je třeba řešit s pediatrem.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová