Narkóza a kojení. Můžu dítě hned po narkóze kojit?

Zodpovězené
7. bře 2022

Dobrý den,

čeká mě operace v celkové narkóze. Mám 11m. syna, kterého stále hodně kojím. Příkrmům moc nedá a z flašky nebo hrníčku moc pít neumí. Za den vypije jen cca 20 ml vody, takže odstav asi zřejmě nepřipadá v úvahu. Četla jsem, že po narkóze můžu dítě bez obav klidně hned kojit.

Je to pravda?

Nerada bych mu nějak ublížila.

Děkuji za odpověď.

Hanka

Dobrý den,

ano, je to pravda. Přikládám např. tento odkaz:
https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php...

Není důvod se obávat. Zároveň je dobré stále dítě motivovat k pití z běžného hrnečku/pítka, můžete v době, kdy nebude možné kojit řidší příkrm, či dávat tekutiny po lžičkách, aby tekutin bylo dostatek.

Držím palce, ať vše dobře zvládnete.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová