Narkóza v těhotenství. Máte zkušenost?

misanka22
13. lis 2008

Ahojky Holky!

CHTELA BYCH SE ZEPTAT JESTLI MATE NEJAKE ZKUSENOSTI S NARKOZOU V TEHOTENSTVI????MINULY TYDEN JSEM BYLA NA OPERACI S KOLENEM A V CELKOVE NARKOZE A TED MAM STRACH,ZE JSEM TEHOTNA A ABY TO NEMOHLO UBLIZIT MIMINKU ... PISTE PROSIM NAZORY A POSTREHY!

DIKY MOC M.

scharfinka
9. bře 2009

Ahoj holky, oživuju tohle téma. Potřebovala bych vědět, jak je to s těhu a narkozou.....Kamarádka zjistila před pár dny, že je těhotná asi 6 týdnů a za 14 dní ji čeká operace. Nemůže se dovolat svému doktorovi a je z toho dost nervozní, aby neublížila mimi, když ta operace je nejspíš nevyhnutelná.....

lucenek
9. bře 2009

acharf....kamraádka šla v těhu na cystu a ok a druhá slepák..pokud je to zákrok v dutině břišní je lepší OP v ranném stadiu kvlki prostorovým dospozicím a anesteziolog bude max. šetrný co se týče aplikace anestetik např Diprivan v kombinaci isofluranem jako inahalační anestezii.

scharfinka
9. bře 2009

Lucenek:děkuju, hned jí to jdu říct, určitě bude klidnější🙂

hlavinka
17. pro 2010

Zdravim holky, je tu nekdo, kdo musel v tehotenstvi na nejakou operaci bud pod celkovou narkozou nebo jen castecnou (ted nevim, zda epidural nebo jen nejaky mistni umrtveni).

byl nekdo treba na slepaku nebo tak? Mne budou delat zakrok k ledevinam a shteji to delat za ziva a ja uz to jednou zazila a nikdy vic. Myslim, ze jim jde jen o to, usetrit misto na rizikovym oddeleni, kde bych asi po narkoze musela den dva byt.
Ale jaky ma vliv narkoza na plod? je lepsi narkoza a klidna maminka nebo bez narkozy a maminka "rezana" za ziva, tudiz ve stresu a s bolesti?

Diky za rady.

baru7
17. pro 2010

@hlavinka mám doma anesteziologa a myslím, že ve 12. týdnu se tě nikdo ptát nebude a rozhodně tě neuspí...ono totiž vliv anestetik na plod moc není možné zkoumat, to by výzkumu museli podrobit těhotné ženy a to logicky nejde...takže informací je málo...ale z domu vím, že pokud nejde o život ohrožující stav, tak se neuspává...co na to
@lucenek ?? 😉

hlavinka
17. pro 2010

Baru: dekuju za info. myslim, ze nez se vyresi, co a jak, mozna uz budu ve 20tt a to by zas klidne mohli udelat v narkoze nebo aspon na pulku tela.
Pro mne to byl minule tak otresnej zazitek, ze si to proste za ziva nenecham delat i kdyby nevim co.
samozrejme, ze nechci ohrozit mimco, jenze si nemuzu pomoct, ta bolest byla vazne priserna, to radsi jeste rodit navic mimo plan....

lucenek
17. pro 2010

@baru7 myslím, že by se dal aplikovat spinální blok na ledvinu....ale zase nejsem anesteziolog 😉

baru7
17. pro 2010

@lucenek jojo...ten blok i myslím, že je nejpravděpodobnější 🙂

hlavinka
17. pro 2010

diky holky, ale co to znamena pro mne? teda chapu to jako castecnou anestezii, kdy se zavede jen do urcite casti, tedy nejspis jen do brisni casti a nemela bych citit nic? diky moc

lucenek
17. pro 2010

@hlavinka je to vlastně zavedení katetru do páteře ne epidurálně ale spinálně přímo se obstříknou míšní kořeny, takže neucítíš nic od pasu dolu...vlastně takový epidurál, ale zavedený trochu dál, budeš při vědomí do krve se to témeř nedostane...spíš vůbec

hlavinka
17. pro 2010

Lucenek: dekuju za vysvetleni 😉

eviccka23
23. bře 2015

Zdravim,
Zatim jsem tu bohuzel precetla jen same spekulace, stale prosim nikdo nevite, zda je hodne nebezpecne jit v prvnim mesici do celkove anestezie? Bohuzel musim jit na jeden zakrok a mel by to byt 3.-4. Tyden tehotenstvi (takze to mam uz za dvermi).
Hodne se toho bojim, chci mit krasne zdrave miminko, ale zase tu operaci bohuzel odlozit uz nemuzu.......

imona
25. čer 2015

Ahoj holky mám dotaz byla jsem na uplne anestezii a potom 2 zvracela po operaci.za tyden jsem zjistila že jsem v 6 týdnu..mohlo by to byt pro mim ☹ inko nebezpecne..mám strach;( děkuji

luuciee83
25. čer 2015

@imona já byla v celkové narkóze ve 24tt, malý se chystal předčasně na svět, tak mi dělali cerkláž (steh na čípku) a syn je v pořádku 😉

imona
25. čer 2015

Dobře děkuji spíš se bojím jestli se tím neporušil plod ..může to vest až k potratu.když je plod mali..

frndafrrr
25. čer 2015

@imona já musela na operaci v prvním těhu v 1. trimestru a na gynekologii mi tvrdili,že v 1.trimestru je to nejideálnější. Malý má 4,5let a je to nejzdravější dítko v okolí 🙂

imona
25. čer 2015

Děkuji moc holky ,ulevilo se mi 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru