Rentgen v těhotenství, máte zkušenost s dobrým koncem?

vaseli16
24. dub 2018

Ahojte holky, prosim o "morální podporu".Minulý tyden jsem podstoupila planovanou operaci odstraneni UTN hrebu a jisticich sroubu po zlomenine P berce v celkove narkoze+leky na bolest(novalgin,ketonal,paralen),lek na oblbnuti pred operaci ted si musim pichat fraxiparine 0.4ml po dobu 10ti dni pred operaci jsem si dala tehu test 2x a nic v nemocnici mi rekli ze se mi to rozjede po fraxiparinu jenze se tak nestalo a ja se behem vikendu 6x utvrdila ze cekame mimi a v pondeli mi to pptvrdil i gynekolog.No a aby toho nebylo malo dnes mi v nemocnici lekar rekl ze pri operaci pouzili rentgen bez olovene zastery.Nemate nektera podobnou zkusenost s dobrym koncem?s pritelem pevne verime ze nas drobecek je silny a vse bude v poradku ale stejne tam ten strach mimi jsme si moc prali

odryrouzi27
24. dub 2018

Zdarek minuly rok v rijnu jsem prodelala neco jako zanet ledvin . Tehu test jsem si delala vysel negativne . Antibiotika a nakonec rentgen . Jeste jsem si delala srandu ze se ani neoptali zda nejsem tehu ci nemam podezreni ze bych mohla byt . No jenze jsem si ani ne za ctrnact dni delala test znovu a byly tam a silmy zadny slabotinky . Mela jsem z toho taky pochybnosti a dr. me ujistoval ze muzu byt v klidu . Ted jsme v 30 tt . a vypada to pry vse dobre a v poradku . Tak se zkus neztresovat a doktora zahlt otazkami at Te uklidni 😉

alishka111
24. dub 2018

@vaseli16 chápu ty obavy, ale hledej info a ptej se! V různých stadiích těhotenství jsou různě závažné následky. V prvních týdnech je alespoň co jsem dohledala, prý poškození, pokud k němu dojde, tak závažné, že se plod neudrží. Lidsky: než je to poznat, tak je to buď (je zdravé) a nebo (odejde)... držím palce ať je zdravé

soptik101
24. dub 2018

Takhle brzo je to bud a nebo...bud se hned udrzi a je to ok, nebo hned odejde...pri skia berce se rentgenuje noha od kotniku ke koleni, na bricho se nesviti, okrajove zareni je minimalni.

aidelina
24. dub 2018

Zkus se tím netrápit, nevěděla jsi to. S rentgenem je to na začátku jako s větším pití alkoholu. Pokud to byla pro mimi velká ťafka, tak se neudrží. Pokud se bude vyvíjet dál, obejde se to vysoce pravděpodobně bez následků. Záření není člověk vystaven jen při rentgenu, velkou dávku bys schytala třeba i během delšího letu letadlem. A spousta těhotných normálně cestuje, zvlášť na začátku. Mysli pozitivně, bude to dobré 🙂

mufinkah
24. dub 2018

V prvním trimestru platí tzv. "zákon vše nebo nic". Tj buď je poškození tak velké, že dojde k samovolnému potratu nebo to nemá na vyvíjející embryo žádný vliv a těhotenství se udrží a pokračuje bez potíží. Dejte tomu tedy čas a uvidíte, ale není třeba se zbytečně obávat.

clementina
24. dub 2018

V takto časné fázi těhotenství je to skutečně "vše nebo nic". Dopadne to (věřím, že dobře), ať si starosti děláte, nebo ne. CT by bylo horší, rentgenu bych se osobně nebála.

jitulien
25. dub 2018

Můžeš být v klidu 🙂 kamarát- radiologický asistent

vaseli16
autor
25. dub 2018

Holky moc dekuji za podporu,zas se mi bude lepe spat.🙂no uvidime pristi tyden co nam rekne gynekolog.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru