Olwexya a kojení. Jsou nějaké nežádoucí účinky?

Zodpovězené
12. pro 2022

Dobrý den,

prosím jsou nějaké nežádoucí účinky, když beru 1x denně Olwexyi 150 mg a kojím?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

bohužel jsem na tento přípravek nenašla žádná další doporučení ohledně kojení. Pouze, že přípravek Olwexya se vylučuje do mateřského mléka. Existuje tedy riziko, že bude účinkovat na miminko. Je samořzejmě otázka, v jakém množství, což nelze předem nijak konkrétně zjsitit a je to velmi individuální. Kojení není vyloučené a je třeba probrat vše s Vaším ošetřujícím lékařem a poté se rozhodnout, zda přerušíte kojení nebo upravíte např. svou léčbu.

Moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová