Na co je Duphaston? Způsobil vám nežádoucí účinky?

lory303
19. led 2017

Ahoj holky,

Doktor mi předepsal Clostilbegyt a k tomu ještě Dupshaston. Clostík jsem už jeden měsíc brala, takže vím k čemu se užívá, ale doktorka mi nedokázala odpovědět na co přesně je Dushaston? Pokud s ním máte nějaká zkušenost, tak budu ráda za každou informaci, zda vám pomohl k těhu a naopak zda vám způsobil nějaké nežádoucí účinky?

Předem díky za odpověď.

lucie7411
19. led 2017

Ahojky,

beru kombinaci jako ty, clostík snáším celkem v pohodě, ale po Duphastonu mě moc štípou oči a bolí prsa, jinak co beru tyhle léky tak mě bolí celý cyklus neustále podbřišek... Duphaston je k tomu aby jsi měla pravdilenou ms, což mě tedy rozhodil totálně cyklus, normálně mám cyklus 28 a minule 33 :( a ještě k tomu, aby se Ti tvořilo žluté tělísko (snad píši ten název dobře) a zvyšuje Ti sliznici, aby se tam dobře uchytilo oplodněné vajíčko...Jinak držím pěsti at brzo najdeš // 😘

uzivatelkapetra
19. led 2017

Ahoj, já mám za sebou už pátý cyklus s duphastonem, mám ho aby chodila ms a pro udržení případného těhotenství, ale protože jsem ještě neměla ovulaci tak nic😒
V jednom fóru tady holky píšou jakou hromadu vedlejších účinků na ně měl, ale u mě doteď vůbec nic.
Co se týká teorie, měl by prodlužovat luteální fázi a podpořit růst sliznice.

lory303
autor
19. led 2017

@lucie7411 Děkuji moc za vysvětlení 🙂 jinak clostík bereš jak dlouho? A jak dlouho se snažíš o miminko? 🙂 já už 7. měsíc. Promin za tolik otazek, ale jsem ráda, ze to muzu s nekym probrat, kdo je na tom podobně 🙂.

lory303
autor
19. led 2017

@uzivatelkapetra Děkuji za odpověď. A když nemáš ovulaci, tak neříkal ti tvůj dr.o clostíku? Já ho mám předepsaný. Sice ovulaci mám, ale prej je dobrý i při ovulaci. Ale hlavně se bere, když žena ovulaci nemá.

diginka1993
19. led 2017

@lory303
Ahojky ja mam syndrom Pcos (polycysticky vajecniky) a nemela jsem ovulaci, taky velmi nepravidelny cyklus (i 2 mesice bez MS), puvodni Dr.daval i vyvolavaci injekce, pak zmena Dr. a dostala jsem Duphaston, zadne vedlejsi ucinky pouze 4 kila nahore 😝 ale to muze byt tim syndromem pry, pak mi ho Dr.vymenil za Gynprodyl (prirozenejsi) a ejhle najednou se zadarilo a cekame mimi 😲 po pul roce intezivnejsiho snazeni. Gynprodyl mam brat na udrzeni i ted. Snad jsem pomohla. 🙂

lory303
autor
19. led 2017

@diginka1993 Tak to moc gratuluji 🙂 Tak je super, ze se zadarilo 🙂 my už se s přítelem snažíme 7.měsíc, takže je to celkem vyčerpávající. Snad se taky brzy podaří 🙂

uzivatelkapetra
19. led 2017

@lory303 ano ale moje doktorka dává clostyl jen při inseminaci, aby měla jistotu, že bude vše tam kde má být v pravou chvíli.
Prý se má brát jen několikrát za život tak to nechce předepisovat jen tak.

leniiid
19. led 2017

@lory303 jsem na tom stejně .. snažíme se stejně dlouho 😄 je to hrozne taky mam clostil ale bez duphasonu.. nevim proc mi ho taky dr nepredepsala.. ted beru 2 tabletky denně a v pondeli jdu na kontrolu

lory303
autor
19. led 2017

@leniiid A jak dlouho už bereš clostil? 🙂 já ho brala v říjnu jeden měsíc, druhy mesic jsem prerusila, protoze me odradila druha dr.ke ktere jsem sla, ale nakonec jsem zustala u puvodni dr. a ta mi ho napsala znovu na dva mesice, takze pokud mrcha dorazí, tak od unora zacinam dva mesice s clostikem a duphastonem. Zatím budu brát jen jednu tabletu denne. Kdy máš mít MS? já 1.2. Držím palce at ti taky nedorazí 🙂

leniiid
19. led 2017

@lory303 no jedu 2.mesic prvni jsem mela jen jednu tabletku ted mam dve a v pondeli jdu na UTZ kolik měří folikuly a kdyztak mi píchnou pregnyl,ale bojim se ze k tomu nedojde a MS mam nepravidelnou takze nevim kdy by mela prijit dne jsem 8. Den cyklu

lory303
autor
19. led 2017

@leniiid A ten pregnyl je na co, zda se muzu zeptat?

leniiid
19. led 2017

@lory303 na dozrávání folikulů .. když doroste do požadované velikosti tak pichne sestra pregnyl a ten je na vyvolání ovulace ..

leniiid
19. led 2017

Mám anovulacni cykly... prakticky vubec u me neprobíhá ovu takze neco jako pco ale nemam tak těžkou formu jak nektere holky tady ze na menstruaci čekají i 90 dni.. ja tak 42

lory303
autor
19. led 2017

@leniiid Jo táák, tak doufam, ze se ti to taky brzy podaří a budeme co nejdříve těhulky. Snažíš se o první mimi?

leniiid
19. led 2017

@lory303 jojo jsem mladá 😀

takyjedna
19. led 2017

Duphaston jsem brala na udrzeni tehotenstvi. Je to vicemene to same, co Utrogestan. Ja jsem po nem zadne vedlejsi ucinky na sobe nepozorovala.