Plně kojené dítě nekaká už 5 dní. Je to normální?

Zodpovězené
14. kvě 2019

Dobrý den,

moje dcera má 5 měsíců a je plně kojených. Zatím ji nedokrmujeme. Vždy kakala jednou za den, a to v pravidelném čase. Dnes je již pátý den co nekakala. Má tvrdší bříško a je nervóznější.

Je takové nekakání v pořádku?

Za odpověď děkuji

Dobrý den,

ano, miminko může nekakat až týden či 10 dní (z praxe znám i delší pauzy). Důležité je, zda odchází prdíky a nemá další potíže - zvracení, kolika apod. Zkuste polohovat, cvičit s nožičkami, nosit v šátku/nostíku, aby se střeva rozpohybovala. Zkuste kojit v savčí poloze, kdy si miminko přirozeně mačká bříško o Vaše tělo.

Kdyby potíže trvaly, samozřejmě navštivte pediatra.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová