Rajčata a jablka při kojení. Mohu je jíst?

Zodpovězené
12. říj 2022

Dobrý den,

prosím Vás, mohu při kojení rajčata a jablka?

Doma mi říkají, že ne, v porodnici taky ne, ale já zrovna tyhle dvě potraviny mám hodně ráda a neumím si představit po celou dobu kojení je nejíst.

Děkuji za informace.

Dobrý den,

mýtů a nepravd o vhodných či nevhodných potravinách při kojení je obrovské množství. Nyní i z dalších podobných odpovědí zde v poradně se můžete dozvědět, že není třeba se nijak výrazně omezovat v jídle, pokud miminko nemá potíže. Jednoduše tedy - jablka i rajčata samozřejmě můžete. Asi není dobré jich sníst kila, ale jako přílohu, svačinu apod. proč ne.
Omezovat některé potraviny má smysl až ve chvíli, kdy mimi trpí kolikami. Pak můžete vyzkoušet eliminovat postupně jednotlivé potraviny a sledovat, zda to má vliv na trávení miminka. Někdy příčinu zjistíte, někdy ne. Trávicí trakt miminka se ale postupně vyvíjí a dozrává, takže můžete potraviny, které mu nevyhovují postupně opět zkoušet zařazovat do jídelníčku a sledovat efekt.

Gratuluji ke krásnému kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová