Růst miminka. Jaký je váš názor?

Zodpovězené
24. čer 2021

Dobrý den,

prosím, jen by mě zajímal Váš názor (hlavně) na váhu miminka. V pátek bude mít 5 měsíců. PV 3,23 kg, 49 cm, z porodnice s váhou 3,02 kg, včera 5,14 kg, 60 cm. Plně kojené.

Děkuji

Dobrý den,

pokud neznám více než udané hodnoty, mohu pouze počítat - za 20 týdnů přibralo miminko 2120 g, tj. průměrně 106 g / týden. Nevím, jak se váhové přírůstky pohybovaly, zda byly zpočátku vyšší a nyní, když se miminko více rozpohybovalo (jak předpokládám) jsou nižší, nevím, jak vyrostlo do délky, ani obvod hlavičky. Neznám rodiče (jsou drobní, nebo mají průměrné míry?) Nevím, jak mimi prospívá psychomotoricky.

Průměrných 106 g / týden je poměrně nízký přírůstek, a pokud takto prospívalo mimi i dříve, předpokládala bych, že bylo s maminkou řešeno kojení - jak často, jak dlouho se mimi kojí, jak je spokojené, zda čůrá, stolice, reflux apod. a byly jí doporučeny vhodné další kroky.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová