Zátěžový test miminka, jaký máte názor?

karolinahd
19. únor 2015

Zajimalo by mne jaky mate nazor na zatezovy test miminka. Budeme mit ukonceny36 tt. Nejvic mne desi ze je tu moznost ze test spusti porod. Co si o tom myslite a mate s timto testem nektera zkusenost...?

simdan
20. únor 2015

???tak to snad slyším poprvé,že se tohle dělá v 36tt...tyhle testy se přece dělají jen,když se přenáší a test můžeš odmítnout,no v 36tt bych na to nešla,pokud není nějaký vážný důvod k předčasnému porodu.

karolinahd
autor
20. únor 2015

@simdan nam rekli ze mame prezralou placentu a mala ze ma nabeh na tachikardii...proto chcou delat ty testy aby vedeli jestli to mala utahne srdickem( v pripade normalniho porodu) a kdyby ne tak by nas poslali rodit cisarskym rezem....

akmitaf
20. únor 2015

@karolinahd ne dělá se to i dříve, když je k tomu důvod. Bohužel vás asi moc nepotěším v mém okolí na tom byly 4 holky a všechny po něm porodily, tak je asi třeba si to dobře rozmyslet. Zkuste se poradit i s dalším odborníkem a uvidíme

anisek0
20. únor 2015

Ve 36tt je už miminko v podstatě donosene... Jde přece o to aby bylo v porážku a když je ta placenta přehrála tak už ti moc nenabere v bříšku... Kdyby si nebyli jisti ze to je to nejlepší pro miminko, tak ti to nereknou. Přejí aby ti ten test dopadl dobře.

akmitaf
20. únor 2015

@anisek0 no to nevím - u kamarádky si dělali tento test taky v 36 tt - a dítě bylo malé a museli zůstat skoro 14 dní v nemocnici. Testem prošli na jedničku, ale bohužel v noci porodili - nejsem si vždy jistá, že to navrhují jen v odůvodněných případech. Jinak má sestra měla syna také v 36 tt a taky nebyl považován za donošeného a i je čekala delší hospitalizace, tím nechci @karolinahd nějak děsit jen bych si ten nález prostě ještě zkonzultovala jinde než bych šla do rizika - přeci jin 36 tt je v podstatě o měsíc dřív

mykolaapsi
20. únor 2015

Mně ho dělali, ale až po 10 dnech přenášení. Zkoušeli, zda je děloha schopná akce a jak na oxytocin reaguje miminko. U nás nic moc výsledek - malému to nedělalo dobře a porod mi tento test taky nevyvolal-

sikulik
20. únor 2015

@karolinahd mně ho dělali u syna, ale až po termínu, asi 5. a 7. den po termínu, jen řekli, že všechno je v pořádku, syn i děloha reagují pěkně, ale porod se tím nevyvolal, přenášela jsem 10 dní (v těch 10 dnech mi dělali ještě 4x hamiltona na vyvolání.......)

luciksima
20. únor 2015

mě ho dělali v 38tt kontrakce jsem měla,ale porod to nevyvolalo...

verena
20. únor 2015

Já jsem na tom testu byla kvůli přenášení. Malému začalo přitom zlobit srdíčko. Takže se rozhodli, že mi porod vyvolají. Já měla strašný strach, aby to malý utáhl a prosila jsem je o císaře. Tvrdili, že k tomu není důvod. Nejdřív vyvolávali jen mechanicky (píchnutí plodové vody, roztahování čípku). Kontrakce se spustily docela rychle, přesto mi chtěli ještě dát oxytocin. (S tím, že kdyby něco, uvolnil se operační sál!). To jsem chtěla odmítnout, když zrovna na něj tak špatně reagoval, nepřišlo mi to jako dobrý nápad. Naštěstí se najednou porod rozběhl a během chvíle byl malý venku. Vše ok a byla jsem ráda, že jsem nebyla na tom císaři. Každopádně mi přijde, že tím testem někdy opravdu chtějí "nenápadně" vyvolat porod. Takže jestli tam půjdeš, tak si připrav tašku. Já bych v tvém případě laicky měla pocit, že radši ukončit to těhotenství dřív, než aby se v břiše zvrtlo zásobování. Hodně dobře bych prodiskutovala s doktorama, zda nechtějí císaře udělat rovnou. Ta tachikardie by mi dělala starosti. Nenech se doktorama odbýt 🙂. Hodně štěstí...

pisisvori
20. únor 2015

Me ho delali, kvuli spatnemu monitoru,kdy mi 2dny pred tim nebylo moc dobre a pak na 3x na monitoru nebyly zadne pohyby. Bylo to 39+1tt a zadne kontrakce jsem nemela, mala se trochu zacala hybat,tak pockali za 2dny na planovaneho cisare, kdyby se nehybala,tak by udelali cisare hned.

kaaaczenka7
20. únor 2015

Mě ho dělali, když jsem přenášela 2 dny (prý z důvodu přestárlé placenty, a málo plodové vody), test dopadl OK, a ještě jsem další 2 dny přenášela, a pak spontánně porodila, vše dopadlo na jedničku 🙂
P.S. jen tak na okraj - plodové vody bylo nakonec tolik, že porodník nechápal, kde se pořád bere 😀

anisek0
20. únor 2015

@akmitaf já jsem to spíš myslela tak že od 34tt je bráno jako lehce nedonošené na rozdíl od předešlých týdnu. Samozřejmě ne všichni doktoři jsou dobří a dokážou odhadnou situaci, ale lepší teď než pak litovat 😲

karolinahd
autor
21. únor 2015

@akmitaf mne prave doktori rekli ze tenhle test se smi delat nejdriv prave po ukoncenym 36tt
@anisek0 ono jde hlavne o to ze nikdo nevi jestli ta placenta je prezrala nebo neni to ze tak doktorce prijde jeste neznamena ze to tak je protoze na druhou stranu mame uplne v poradku prutoky a i kdyz je nase mala mensi nez by mnela byt tak podle druhe doktorky ze to nemuze ze by se spatne vyzivovala nybrz genetika ( ja jsem mnela 2,55kg a pritel 2,85kg takze sme oba byli mali deti) a podle te prvni je prave chyba v placente protoze jak jinak pry vysvetlit ze mala ma o pul kila min nez by mnela mit podle tabulek

karolinahd
autor
21. únor 2015

@mykolaapsi
@sikulik
@verena
@kaaaczenka7
Kdybych prenasela tak bych s tim testem nemnela zadny problem a klidne bych na nej sla...vlastne miminku nemuze nijak ublizit maximalne se po nem muze porodit.....pro mne je nejhorsi predstava ze by sme malickou vyhnali na svet mesic driv nez by mnela jit a vubec driv nez ji by se chtelo....

karolinahd
autor
21. únor 2015

@luciksima a ty kontrakce byli srovnatelne s tema u porodu...? nebo byli mensi

luciksima
21. únor 2015

@karolinahd byli menší než u porodu,ale měla jsem je od rána až do noci...

kaaaczenka7
24. únor 2015

@karolinahd Jj, já to chápu... Jen jsem psala, jak to bylo u nás... Pravděpodobně, ale k tomu musí být pádný důvod, když už ten test navrhují... Vím, že mě upozorňoval Dr., že je to hlavně kvůli vyčerpanosti placenty, což poznal z UTZ, tak se prý pozná jestli, ještě je schopná mimčo vyživit ...

karolinahd
autor
24. únor 2015

@kaaaczenka7 prave ze po nas chcou ty testy kvuli velikosti miminka a tim skontrolovat placentu....protoze nase ditko ma vahovy odhad asi o 700 g min nez by mnela.mit......tak maji strach ze ji prave placenta nevizivuje tak jak by mnela

ninikry
25. únor 2015

Mala je mensi zhruba o tyden, to by nevadilo, ale uz skoro 14 dnu nenabrala, ma vahovej odhad 2400g, pristi tyden zacinam 37.tt a tenhle test me ceka, konzultovala jsem to s vice doktorama a diky me anamneze mi to vsichni doporucili, takze jsem sice nervozni, ale vic bych byla, kdyby to nechali byt...
@karolinahd

karolinahd
autor
25. únor 2015

@ninikry dnes sem na tom testu byla....stejne jako ty sem to prodiskutovala s vycero doktory a jelikoz to byla nejlepsi volba pro malou sla sem na nej.,....

ninikry
25. únor 2015

@karolinahd jeee a jak ti to dopadlo?

karolinahd
autor
25. únor 2015

@ninikry vipada to ze je vse v poradku......jen mi je dneska nejak divne.....ale nevim jestli kvuli tomu testu nebo z jinyho duvodu....podstatny je ze mala je v poradku....=o)

ninikry
25. únor 2015

@karolinahd to je jasny, odpocivej, co bysme pro ne neudelaly 🙂, to su rada ze ti to dopadlo dobre, celkem me touklidnilo 🙂

karolinahd
autor
25. únor 2015

@ninikry to je dobre ze te to alespon trochu uklidnilo....=o)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru