Vigantol a doplňek stravy s vitamínem D. Mohla jsem miminku ublížit?

Zodpovězené
13. čer 2023

Dobrý den,

mohu se Vás zeptat, zda jsem mohla ublížit 4týdennímu miminku, když jsem užívala 3 kapsle doplňku stravy Vitamin Code Raw Prenatal, který obsahuje 1400IU vitamínu D a zároveň miminku podávala Vigantol 1 kapku denně?

Děkuji za odpověď. 😇

Dobrý den,

toto je velmi těžké zjistit. Jedna kapka Vigantolu obsahuje cca 500 IU, což je cca denní dávka kojence. Vše nad už není třeba. MM však neobsahuje příliš mnoho vitamínu D. Pokud užíváte cca 4 týdny, není pravděpodobně třeba panikařit.

Vím, že jste chtěla a chcete pro sebe i miminko to nejlepší. Trochu zvolněte, dovolte si občas udělat chybu a soustřeďte se na miminko a na svůj čas s ním. Ty chvilky Vám už nikdo nikdy nedá 🙂.

Pokud byste měla podezření na předávkování, samozřejmě se dohodněte s pediatrem ohledně sledování vápníku. Nemyslím si ale, že to bude nutné.

Moc gratuluji k miminku a hezké kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová