Vigantol - počet kapek a bolení/vzteklost

nikolaamiminko
15. bře 2018

Maminky, podle doktora mam nasemu prckovi 6 tydnu/ 5 kg davat 2 kapky vigantolu denne.
Vsechny kamaradky maji davat 1 kapku...zda se mi to tedy moc, navic jsem vypozorovala, ze kdyz mu to nedam vubec, je asi o 80% mene plactivy a nema takove boleni briska/koliky (na ty trpi v podstate od narozeni).
Tak si rikam, kolik davate kapek vigantolu vy? A zda jste tu nektera, ktera mela po vigantolu taky problemy, a cim jej pripadne nahradila?

gabcava
15. bře 2018

Mala mela 1kapku denne a bylo to takovy,jak pises. Vymenila sem ji to za tohle decko a supr 🙂

haaaluska
15. bře 2018

Dookola to iste ohladne vigantolu.mas aj ine dcka a ked pozorujes suvislost s nim nedavaj.ja som tiez prestala davat a mala bola uplne ina.tym ze je v kvetnu som dlho nedavala lebo sme chodili von a potom 1 kapku od jamiesona a ok.

nikolaamiminko
autor
15. bře 2018

@haaaluska je to moje prvni mimi, kdyz doktor neco rekne tak to delam - on je odbornik. Ja vim ze je to moje mimi, a prakticky si s nim muzu delat co chci, ale nechci neco zanedbat no...

haaaluska
15. bře 2018

Aj ja mam prve a tiez mudra naordinovala tak som davala.mala furt plakala,ja na prasky az kamoska povedala ze vysadit,3 dni a uplne ine miminko.Vyskusaj ine,nam sedi od toho Jamiesona.My doteraz mame 1 kapku a ide mat 2 roky.

verunkanatalka
15. bře 2018

Já dávám vigantol 2 kapky..taky mi to tak řekla mudr..☺

sell1
15. bře 2018

Paní doktorka také rekla 1 kapku denně. Také mám vypozorovano, ze jakmile ji malému dam, tak začne rodeo - place, nespinka a takto třeba tři dny po sobě. Zkusila jsem mu skoro tři týdny nedat ani kapku a je to absolutně jiné miminko, dokonce spinka i 9 hodin v noci vkuse. S Vigantolem je to vždy peklo a už mám strach ho tedy dávat.. Včera jsem kapku zase zkusila a spal v noci jen chvilku, od pěti zase place, přestal teprve před chvilkou. Zkusila jsem i jiné nesmyslné drahé kapky na doporučení v lékárně a stejne co s Vigantolem. :(
Tak možná co radi @gabcava

vendes
Autor odpověď smazal
Zobraz
nijij
15. bře 2018

Po vigantolu strašně špatné spal kroutil se. Teď máme D3 od Terezie a super malý je klidný

tobinika
15. bře 2018

Můj malý dostává 1 kapku denně. Vigantol užívám i já, a mám brát 2 kapky denně a to jsem dospělá a nejsem žádná vychrtlina...

cherris
15. bře 2018

Já jsem taky měla dávat 2 kapky, nedávala jsem nic, dávala jsem si pozor na jídelníček, abych měla hodně ryb a pod. A hlavně jsme chodili hodně ven. Fontanelu měl uzavřenou v 10 m, vše ok.

blenny
15. bře 2018

ja beriem 8 kvapiek vigantolu a maly ma brat az 3 pretoze polovica z toho sa ani nevstreba odplavi sa s tela v moci a stolici

pavla555
15. bře 2018

my jsme měli 1kapku denně a od 1,5roku dávám Baby-Bébé D 1-2kapky každý druhý den. V lékarně mi říkala, že se může D ,, v těle hromadit,, , tak jedu raději menší dávkování 🙂

keicy
15. bře 2018

Po vigantolu bolení, řev, trápení, letěl z okna (doslova). Nahrazeno Oleovitem, a klídek. Jinak my dávali 1 kapku

bayt
15. bře 2018

@nikolaamiminko Nedávám kapičky vůbec, když sníš denně 6400 m. jednotek vit. D, budeš ho mít v mléce zaručeně dost i pro prcka, i v zimě. Já mám z lékárny tobolky a každá má 2200 m. jednotek, takže mi stačí tři tobolky denně.

http://pediatrics.aappublications.org/content/e...

nikolaamiminko
autor
16. bře 2018

@bayt my jsme prave na UM...

sell1
16. bře 2018

@nikolaamiminko a které UM mas? Mrkni do složení, jestli tam nenajdes vitamin D3. Dávám Sunar Premium HA, kde tento vitamin je. Tusim, ze tyto Premium rady ho mají všechny. Odvazila jsem se vynechávat Vigantol prave protože tento vitamin obsahuje. Ta mlicka už jsou dnes tak kvalitní a obsahují vse, co deticky potrebuji. 🙂

bayt
16. bře 2018

@nikolaamiminko V UM vit. D uz je....bacha na predavkovani.

ivankapri
16. bře 2018

mne spíše překvapuje, že PLD neragují na toliko stížností na Vigantol, který prokazatelně některými dětem způsobuje potíže, stačí vyměnit za jiný ev. někdo nedává nic, v UM je vit D.

aaberushkaa
2. říj 2019

ahoj holky, my jsme na sunaru od narození, ale i tak doktorka předepsala vigantol, .. dávame 1x jednu kapku denně do mlíka a žádné těžkosti nemáme. Já bych svévolně lék nevysazovala a vždy bych to probrala s doktorkou. četla jsem články o křivici a osteomalacii, a nechtěla bych teda, aby se to týkalo mýho mimča :( ...

inatalinka
4. říj 2019

ja jsem svym detem vigantol davala, presne podle doporučení 1kv/den. My jsme s ním žádné problémy neměli. koukni si tyto stránky https://www.lekarna.cz/vigantol-1x10ml-kapky-ro... je tam napsané vše co potřebuješ vědět.