Znovu se mi spustilo mléko. Jak je to možné?

Zodpovězené
3. únor 2020

Dobrý den,

jsem 4 měsíce po porodu. Doktorka mi dala pilulky na zastavení mléka. Brala jsem je cca 2 týdny. Pak jsem byla na kontrole a tam mi doktorka řekla, že už je to v pořádku.
Před dvěma dny jsem zpozorovala, že mi mléko teče znovu.

Mám si znovu nasadit léky?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nevím, co bylo důvodem zastavení laktace. Pokud máte miminko u sebe, důvodem je patrně hormon oxytocin, který produkuje Vaše tělo při péči o miminko. Pokud není produkce mléka výrazná, není třeba nic dělat. Kdyby se prsa nalévala, bolela, bude třeba odstříkávat do úlevy a případně požádat o opakování medikace.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová