Utrogestan po zamlklém těhotenství

dejvitka
23. zář 2018

Ahoj holky, pred 3 mesici jsem mela ZT v 9tt. Vzdy jsem mivala spineni pred MS cca 4 dny. Doktor rikal,ze nedostatek progesteronu mohl i nemusel znamenat ZT. Po revizi 3 cykly zadne spineni,ted uz to zas zacalo,opet 4 dny. Na kontrole mi ted dr. predepsal Utrogestan od 17-27 dne cyklu, s tim,ze pokud se zadari,mam ho brat pro jistotu dal. Posledne se ale tehu ukazalo asi az 30 den. Pokud bych ale znovu otehotnela,tak 27.dne se nemusi nic ukazat,budu tedy 3 dny bez. A spravne po vysazeni muze prijit MS a ja tim muzu zpusobit potize ? Nebo radeji nasadit az kdyz bude test poztivni ? Doktora jsem se nezeptala,napadli me az dnes. A on ma ted tyden dovolenou,tak nevim jestli mam nasadit ten 17. den. Moje ZT bylo od 5tt se spinenim, plod se vyvijel do 9tt,pak uz nic. Diky moc

dejvitka
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
cinam
23. zář 2018

@dejvitka asi bych ho klidně brala jak říkal doktor, s tím tedy, jestli ovulace opravdu probíhá před tím 17DC, jinak by jí ten utrogestan blokoval. Jinak já po ZT dostala utrogestan až na první kontrole na začátku 6tt a vše ok 😊

dejvitka
autor
23. zář 2018

@cinam diky 🙂. A tys mela nejake obtize ? Ovulaci merim,bejva 14-16 den. Kdyby se posunula vezmu pozdeji i Utrogestan. Ja predtim dostala taky az v 6tt, samozrejme nevim jestli k ZT doslo kvuli nedostatku progesteronu,ale dr.rikal, ze zkusit to muzem,ze to neublizi a kdyby to bylo tim,tak pomuze

cinam
23. zář 2018

@dejvitka me ho napsal preventivně kvůli tomu předchozímu ZT, jinak jsem žádné potíže neměla. To ZT je bohužel moc časté 😐