Ztráta mléka. Co dělat pro jeho obnovu?

Zodpovězené
23. říj 2023

Dobrý den,

mám miminko v nemocnici na jipce a nejsem teď s ním, prozatím mě propustili. První dny v nemocnici jsem měla hromadu mléka, ale teď po odloučení se mi mléko ztratilo.

Můžete mi prosím poradit, co dělat pro obnovu mléka?

Děkuji

Dobrý den,

je třeba pravidelně odsávat, cca každé 3-4 hodiny cca 10-15 min z každého prsa nebo déle, dokud teče. Je to vyčerpávající a únavné. Jde o to, zachovat alespoň částečně laktaci až do doby, kdy budete moci začít kojit. Poté se laktace častým kojením opět může nastartovat a zvýšit podle potřeb miminka. Nyní je třeba ji zachovat, a to uděláte pravidelným odsáváním.
Je dobré si pořídit nebo alespoň půjčit elektrickou odsávačku. Ruční odsávání je opravdu velmi náročné.

Moc a moc držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová