Kombinovaný kočárek pro dvojčata, vaničky za sebou. Jaký koupit?

Zodpovězené
14. pro 2021

Dobrý den,

v dubnu čekáme dvojčata, holčičku a chlapečka a poohlížíme se pomalu po kočárcích. Zatím jen pokukujeme a kvůli výtahu, který máme v bytovém domě budeme zřejmě muset rešit vaničky kočárku za sebou. Barevně bych spíše radši měla něco tmavšího, neutrálního, než světlé a velmi barevné. Zároveň potřebujeme, aby se kočárek po rozložení vešel do kufru našeho auta - Toyoto Corrola. Rozpočet na kočárek máme cca 25.000 Kč.

Děkujeme Vám za rady a pomoc.

Karolína

Dobrý den,

moc Vám gratuluji k dvojčátkům!

Záleží, jaký výtah máte, protože i kočárky vedle sebe se mohou do výtahu vejít. Např. od zn. Baby Monsters nabízíme 2 modely Easy twin 3.0 a 4.0, které mnohé problémy s výtahem vyřeší. Mají korbičky a možnost 2 autosedaček. Ty mají šířku 65 a 67 cm. Jsou kočárky i 74 cm široké, což u některých výtahů taky stačí. Je třeba změřit otevřený výtah, ne vnitřní prostor, jelikož často dveře "nezajedou" celé dovnitř a průjezd je užší než vnitřek výtahu.

Co se týká tandemů, tak je velký rozdíl v délce kočárků. Potřebovala bych vědět délku výtahu. Protože ABC Design Zoom nebo Duette Piroet má např. skoro 180 cm.

ABC Design Zoom 2015

Peg-Pérego Duette Piroet

Jde o to, že někdy jsou korby krásně za sebou, takže je přístup k dětem výborný, jinde se trochu překrývají, což je ještě dobrá varianta a pak jsou jen nad sebou, kdy ten přístup ke "spodnímu" miminku je horší.

Jedním z nejlepších tandemů je právě zmiňovaný ZOOM od ABC Design. Má prostorné korby, velice skladný podvozek a velké sportovní sedačky, které nacvakáváte po směru i proti směru jízdy. Dále je z těch oblíbených tandem od Bebetto42. Tam je o něco větší a těžší podvozek, ale určitě byste se vešli do kufru auta. U těchto kočárků je hlavní rozdíl v tom, jak jsou konstruované sportovní sedačky. ZOOM má sedačky kolébkové. Bebetto42 má flat - tzn., že je natáhnete do úplného rovného lehu. U obou kočárků platí, že jsou jen dvojčatové, nejde je přestavět na kočárek pro jedno dítě.

Bebetto 42

Dále je letošní novinka Peg Perego YPSI, který je právě jeden z těch, kdy na podvozek můžete dát jen jednu korbu /sportovní sedačku/ autosedačku, když někde vyrazíte jen s jedním dvojčetem. Nebo samozřejmě vše 2x. Je praktický a lehoučký.
A ze stejného ranku je od značky Cybex kočárek Gazelle.
Společné mají také to, že korbičky jsou více nad sebou a pak u sporťáku máte jednu sportovní sedačku relativně ve spodním košíku. Rozdíl mezi nimi je ve sportovním sedáku, kdy Peg Perego YPSI má kolébkové, Gazelle rovné flat.

Peg-Pérego Ypsi

Cybex Gazelle S 2020

Pokud se rozhodnete pro tandem, nebo nebude vyhnutí. Ze zkušeností maminek vím, že jakmile děti trošku vyrostou a chodí, koupí si malý, lehký, prostorný a pohodlný sporťák vedle sebe. Děti z kočárku vyndají, postaví do výtahu a kočárek jednou rukou složí a postaví vedle sebe. Jízda s tandemem a většími dětmi je totiž o dost náročnější, jelikož těžiště kočárku máte před sebou a ne rozložené vedle sebe pod rukojetí a pak nájezd na chodník nebo otáčení na místě jde mnohem hůř. Samozřejmě s miminky v korbách nebo autosedačkách je to ještě jednoduché.

A co týká barev, dvojčatové kočárky jsou z 95 % černé, tmavě šedé a šedé. Barvy řešíme pak barevnými fusaky a podložkami. Neutrální kočárky se pak pro dvojčátka i lépe prodávají. ;)

Další podrobnosti a návrhy, nápady můžeme probrat více detailně, kontakty najdete níže.
Cenově se vejdeme s tandemem ZOOM, Bebetto42 a EASY twin 3.0.

Helena Valo, DiS.
zakladatelka obchodu Dvojcatka.cz a poradkyně pro rodiny dvojčat a vícerčat
tel: 732 821 642
www.dvojcatka.cz
fb: dvojcatka.cz