Jaké jsou rozdíly mezi kočárkem Bugaboo Donkey a Valco Baby Snap Duo Elite?

Zodpovězené
19. říj 2022

Dobrý den,

vybírám pro naše budoucí březnová dvojčata dvojkočárek a přemýšlím. Mám Bugaboo Donkey na období kdy budou ve hlubokých korbách, ale nejsem si jistá tím korýtkem, nelíbí se mi to. Možná ho vyměním za opěvovaný a levný Valco Baby Snap Duo. Avšak jsem našla novinku od Valco - Valco Baby Snap Duo i s hlubokými korbami a docela má to zaujalo, že bych nemusela už kočárek měnit.

Nemám to jak osobně odzkoušet, můžu pouze objednat ze zahraničí. Mně jde o to, aby se mi snadno manipulovalo s kočárkem, když budu často jezdit po rozbitých chodnících, obrubníky, možná i nějaká MHD. Potěší snazší skládání do auta, nástavce na Cybex vajíčko, velký košík, odpružení a případně potěší možnost skejtiku, když mi starší 3letý syn nebude už zvládat chodit.

Můžete mi tyto kočárky porovnat?

Děkuji

Dobrý den,

podle toho, co píšete se budete spíš pohybovat po městě, i když rozbité chodníky a obrubníky. Tudíž by mi Elite vycházel pro Vás lépe. Je skladnější a lehčí. Je to velké plus při nakládání do auta. Pokud to budete dělat často. BGB složíte i s korbičkami, ale složený je dost velký, objemný, je problém ho pak pro maminku naložit.
Korýtkové sezení - toho nejsem taky zastáncem. Zejména proto, že u dvojčat jdou děti do sporťáku dříve než umí sedět a pak je dáte do polohy, kterou přirozeně ještě neumí a to i na spinkání.

Na adaptéry jde nacvaknout Cybex, jsou to univerzální adaptéry.
Kola jsou nafukovací, nemá to odpružený podvozek. Košík super.
Sporťák jako takový je skvělý, polohuje se do lehu, velké střechy, polohování nohou, madla před dětmi a hlavně ta lehkost a skladnost z něj dělá nejprodávanější kočárek pro dvojčata.

BGB má možnost se "zúžit" na monoverzi, ale nevím, zda to až tak využijete, většinou všude chodíte s dvojčaty dohromady. Pokud vás tedy nelimituje nějaký vjezd, BGB je o 2 cm užší celkově.

Pro Valco bych řekla, že hovoří i velikost sportovní sedačky, tam se vozí i děti 3+ a vejdou se i s fusakem. V BGB je někdy limit horní rám sedačky. Kdy děti mají hlavičku už opřenou na ten rám.
Skejtík jde na oba.

Pokud byste měla další dotazy, napište.

Helena Valo, DiS.
zakladatelka obchodu Dvojcatka.cz a poradkyně pro rodiny dvojčat a vícerčat
tel: 732 821 642
www.dvojcatka.cz
fb: dvojcatka.cz