12+1, crl 56 mm. Je to tedy správně, že jsem otěhotnětla deset týdnů zpět plus jeden den?

Zodpovězené
1. čer 2022

Dobrý den,

dnes jsem absolovovala screening, kdy mi bylo naměřeno crl 56 mm tedy 12+1.

Má otázka zní. Je to takhle správně?

Otěhotněla jsem tedy 10 týdnů zpět plus jeden den?

Děkuji

Dobrý den,

ano, je to tak. Běžně udávané stáří je menstruační stáří a skutečné stáří embrya je o 2 týdny méně ( tiše se předpokládá, že nejčastěji je ovulace 14. den cyklu). Je nutné si uvědomit, že na den to ale neplatí, přesnost odhadu podle CRL je plus mínus 4-5 dní.

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz