5. týden těhotenství. Je to v pořádku?

Zodpovězené
19. dub 2023

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli na ultrazvuku je vše v pořádku - hodnota hCG v pondělí byla 3500.

Lékařka mi k tomu neřekla absolutně nic a objednala mě na 18.4.

Dle utz jsem nyní 5+6tt.

Jsou ty hodnoty dle ultrazvuku v pořádku?

Děkuji

Dobrý den,

ano, co lze vidět z obrázku a z toho, co píšete, na ultrazvuku bylo vidět nejspíše nitroděložní těhotenství a drobný embryonální pól. Hodnota hCG tomu odpovídá. Nepíšete, zda již byla vidět srdeční akce, ale pokud ne, tak při takto časné graviditě to ultrazvuk ještě vidět nemusí. Je na místě kontrola s odstupem, jak máte plánováno k potvrzení růstu těhotenství a přítomnosti srdeční akce.

Ještě doplním, teď jsem si všiml, že jste se ptala už před pár dny ke stejnému snímku ohledně toho, zda v děloze nejsou dva zárodky (2x CRL). K tomu se ze statického malého snímku nelze vůbec vyjádřit, vyšetření v reálném čase snímek nenahradí.

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz