Chromozomy 4 a 6. Jaká mohou být postižení plodu?

Zodpovězené
29. črc 2020

Dobrý den,

mám přetočeny chromozomy 4 a 6 a musím na plodovou vodu, prý 40% riziko, že to nebude zdravé.

Co všechno to může mít za postižení, prosím?

Děkuji

Dobrý den,

na základě údajů, které uvádíte, bohužel nelze konkrétně říci, jaká možná postižení a vady by případně plod mohl mít. Záleží to na tom, kde přesně jsou lokalizovány zlomy na těchto chromozomech, jak velké jsou prohozené části a jaké geny se v nich nacházejí. Bližší informace by Vám mohl poskytnout genetik, se kterým jste vše konzultovala před odběrem plodové vody.

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz